השופטים: פילבר לא יוכרז ״עד עוין״ - התביעה תוכל לחקור אותו נגדית - 0404
השופטים: פילבר לא יוכרז ״עד עוין״ – התביעה תוכל לחקור אותו נגדית יונתן סינדל, פלאש 90

השופטים: פילבר לא יוכרז ״עד עוין״ – התביעה תוכל לחקור אותו נגדית

בית המשפט דחה בקשת התובעת במשפט נתניהו להכריז של שלמה פילבר ״עד עוין״ ולחקור אותו ככזה.

יחד עם זאת, התיר בית המשפט לתובעת לחקור את פילבר בחקירה נגדית.

פרקליטם של בני הזוג אלוביץ׳, עו״ד ז׳ק חן: ״אני לא יודע מה עוד אפשר לתת להם שלא ניתן להם. חקירה מעורבת? זו חקירה נגדית לכל דבר ועניין וכך היה עד עכשיו. אבל יש נקודה שעניינה את בית המשפט וגם מטריד את אדוני. הדבר דורש תשובה קונקרטית. בית המשפט אמר שזו המורכבות בעד מדינה, שהיא אינהרנטית. אומרים לו ‘יש לך הסכם שאם תפר אותו אתה צפוי ל-׳. אנחנו לא יכולים לעצום עיניינו מול דברים שהם אומרים לו. אני מצטט דברים שאמרה התביעה שלפיהם ׳מעולם לא היה עד מדינה חצוף כזה׳, וזה מתוך כתבה שהתפרסמה ערב עדותו של העד. ערב עדותו מתפרסמים דברים שלפיהן ערב החתימה על ההסכם אמר מנדלבליט כי אם לא יחתום – הוא צפוי להרשעה בטוחה.

בפרקליטות ראו את ציוציו האחרונים ערב עדותו ובמידה ויסתור את עדותו – לא יהססו להגיש כתב אישום חמור. זה דברים שמצוטטים מפי הפרקליטות, של שני עיתונאים, אז שניהם המציאו דברים? לגופו של עניין, כמה שזה לא נעים לשמוע וזה צריך להטריד את בית השמפט, העד קרא את זה. ומביאים לו את דברי הפרקליטות והיועמ״ש, והוא תחת אימה, שמתחברת לאימה שהוטלה עליו בחקירותיו. לכן אם זה כלי שאין בו צורך הוא מאוד מסוכן״.

קודם לכן אמר השופט ברעם לתובעת תירוש: ״אני מאוד מוטרד. ראי מה קורה פה… הוא מבקש למשוך את תשובתו. יכול להיות שיש משהו שמאיים עליו שאנחנו לא יודעים?״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]