עו"ד חיים בלייכר: "הפיגוע בחדרה לא אירוע יחיד - המשטרה מתעלמת מאירוע דקירה לאומני נוסף בעיר" - 0404
עו תיעוד מבצעי מד"א

עו"ד חיים בלייכר: "הפיגוע בחדרה לא אירוע יחיד – המשטרה מתעלמת מאירוע דקירה לאומני נוסף בעיר"

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו קרא היום (שלישי) למשטרה לחקור בצורה יסודית ורצינית את פיגוע הדקירה שהתרחש בעיר חדרה לפני מספר שבועות. עו"ד בלייכר אשר מייצג את הפצוע באירוע ומסייע לו בזכויותיו כנפגע עבירה, מספר כי הוא פנה מספר פעמים למשטרה, אך המשטרה מתעלמת מפניותיו ואינה חוקרת את פיגוע הדקירה בצורה רצינית ויסודית.

"אנחנו במרדף אחרי המשטרה ואין עם מי לדבר, התעלמות מוחלטת", אמר עו"ד בלייכר, "יהודי נדקר בצורה אכזרית, נפגע בצורה קשה, במהלך האירוע הדוקרים צעקו קריאות לאומניות, הוא הגיש תלונה מסודרת, מפורטת, ומאז שקט, לתדהמתנו הפעם היחידה שהנדקר זומן למשטרה, זה רק כדי שיחקרו אותו באזהרה. הפיגוע הקשה השבוע הוא לא אירוע יחיד בעיר, המשטרה חייבת לשנות דיסקט, ככה לא מנצחים טרור, טרור לא מרתיעים באוזלת יד של המשטרה".

עו"ד בלייכר הוסיף כי "לצערנו הרצון לפגוע באזרחי ישראל היהודים משותף להרבה ארגוני טרור וארגונים איסלאמיסטים. הפיגועים הרבים נמצאים על מנעד רחב של קבוצות טרור, החל מדאע"ש ועד לפעילי טרור איסלאמיסטים שגרים בשכנות אלינו בערים הגדולות בישראל. כל אלו מחפשים כל הזמן את ההזדמנות לפגוע ביהודים בכל דרך אפשרית. צריך להילחם בכל תופעת טרור כנגד יהודים במדינת ישראל".

נזכיר כי פיגוע הדקירה, אותו מזכיר בלייכר, התרחש בעיר חדרה לפני מספר שבועות. צעיר יהודי אשר רכב על אופניו בעיר, הבחין בשני צעירים לבושי שחור רכובים על אופניים בנתיב הנגדי שפרצו לכביש באור אדום הישר לכיוונו. הצעיר הצליח לחמוק מהם וניסה להמשיך בנסיעתו, אך לחרדתו הבחין כי התוקפים ביצעו פניית פרסה והחלו דולקים בעקבותיו. הם השיגו אותו, קיללו אותו קללות גזעניות בעברית ובערבית, ואף איימו עליו במפורש ברצח "אני ארצח אותך יאהוד", היהודי החל להימלט.

לאחר מכן, אחד מהתוקפים שנהג על אופניים המשיך לרדוף אחרי הצעיר באופניו, ואז התנגש בו בעוצמה ובכוונה תחילה. מעוצמת ההתנגשות עף היהודי מהאופניו, התרסק על הרצפה ואופניו הושלכו למרחק. התוקף הגיע לעברו של הצעיר היהודי בעודו שרוע חסר ישע על הכביש, הוציא סכין, ודקר אותו בגבו מספר פעמים באכזריות, כאשר תוך כך הגיע חברו הרוכב למקום, וזרק אבן גדולה אשר פגעה בגבו של הצעיר. כתוצאה מפיגוע הדקירה, נגרמו לצעיר היהודי שני חורים בריאות, והוא סובל מחבלות רבות.

ממשטרת ישראל נמסר:

מיד עם היוודע המקרה, המשטרה פתחה בחקירה יסודית, במסגרתה בוצעו מגוון פעולות במטרה להגיע לחקר האמת. מדובר באירוע דקירה שאירע על רקע בריונות בכביש. 2 החשודים נעצרו תוך זמן קצר ובסיום החקירה הועבר התיק לעיון והחלטת התביעה המשטרתית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]