התושבים חששו, ראש העיר דרש והפועלים מהרשות לא הורשו להיכנס לעפולה - 0404
התושבים חששו, ראש העיר דרש והפועלים מהרשות לא הורשו להיכנס לעפולה דוברות עיריית עפולה

התושבים חששו, ראש העיר דרש והפועלים מהרשות לא הורשו להיכנס לעפולה

יממה לאחר הפיגוע הקשה בחדרה, בו נרצחו שני לוחמי מג"ב, ובעקבות דרישות ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, אסר היום (שני) מפקד תחנת המשטרה בעפולה את כניסתם של הפועלים הערבים מהרשות לשטח העיר והם הוחזרו למעבר הגבול סמוך לג'נין.

בעקבות גל הטרור, תושבים בעפולה הביעו אמש והיום חשש מכך שבעיר יתבצע פיגוע נוסף, וזאת בשל הקרבה לוואדי ערה, ממנה יצאו המחבלים אתמול ולעיר המחבלים ג'נין. בעקבות כך, העירייה הורתה על תגבור כוחות סמוך למוסדות חינוך ומקומות מרכזיים ברחבי העיר.

בדרום עפולה נרשמה דאגה יתרה בעקבות התאספות קבועה של מאות פועלים ערבים מג'נין המגיעים לתחנת איסוף סמוכה למגורי התושבים. ראש העיר עפולה שיגר מכתב לשרים גנץ ובר לב בנושא, בדרישה להוציא לאלתר את תחנה בה מתאספים הפועלים – אל מחוץ לעיר, וזאת בגלל חשש התושבים ובעקבות גל הטרור ברחבי ארצנו. 

מדובר בתחנה בה נוהגים עובדים מהרשות, בעלי אישורי עבודה בישראל, להתמקם מדי בוקר בחלק הדרום מזרחי של העיר בתקווה שקבלנים המחפשים עובדים בעיר יאספו אותם ליום עבודה. התחנה עוררה דאגה בקרב התושבים וחשש שמקרב הפועלים יצא המפגע הבא שינסה לטבוח ביהודי העיר.

תושבים רבים אף התלוננו לעירייה כי הפועלים הערבים מסתובבים בין בתיהם בשכונה הסמוכה ולא נשארים רק בתחנה. חלק מהתושבים דיווחו כי הפועלים אף עושים את צרכיהם במקומות ציבוריים ולעיני עוברים ושבים.

במכתב ששלח אלקבץ לשרים הבהיר כי אם העובדים מהרשות לא יורחקו – העירייה תחסום את הכניסה לעיר כדי למנוע מהם להיכנס: "אתמול בחרו המחבלים הארורים לעשות את הדרך מאום אל פאחם לחדרה ולא לעפולה אך לא מן הנמנע כי תרחיש אימים שכזה עשוי להתרחש גם בעפולה בעתיד.

ההפקרות הזאת איננה יכולה להימשך! פניתי בעבר מספר פעמים למערכת הביטחון בבקשה להרחיק את הפועלים ולצערי המצב רק החמיר. אני פונה אליכם שוב ומבקש לעצור את המחדל לפני שיקרה אסון".

בסיום מכתבו ביקש אלקבץ לעצור את כניסת הפועלים עד לאחר סיום חודש הרמדאן ולהרחיק באופן קבוע את הפועלים דרומה מעפולה כך שתחנת האיסוף שלהם תמוקם 500 מטר דרומה מהעיר.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]