המאבק נגד הגרעין האיראני | נתניהו: "מכבד את בלינקן אבל חושב שטועה טעות מרה" | צפו - 0404

המאבק נגד הגרעין האיראני | נתניהו: "מכבד את בלינקן אבל חושב שטועה טעות מרה" | צפו

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, התייחס הערב לביקור שרי החוץ של ארצות הברית ומספר מדינות ערביות בישראל וקרא לעצור את הסכם הגרעין עם איראן.

בנימין נתניהו: ״ביקור שרי החוץ הערבים בישראל הוא דבר מבורך. זוהי תוצאה ישירה של ״הסכמי אברהם״ שהבאנו. פגשתי את כל שרי החוץ הערבים כאן בישראל, חוץ שר החוץ של מרוקו שפגשתי אותו קודם לכן באו״ם. חיזוק הסכמי אברהם הוא דבר טוב לשלום, טוב לישראל.

עם זאת, אינני מסכים עם אנטוני בלינקן, מזכיר המדינה של ארה״ב. אני מכבד אותו אבל אני חושב שהוא טועה טעות מרה.

איראן בלי הסכם הגרעין – היא מדינה ענייה, מבודדת, בלי לגיטימציה בינלאומית ובלי חסינות מתקיפה צבאית.

איראן עם הסכם הגרעין – הופכת למדינה עשירה, עם מאות מיליארדי דולרים שישמשו אותה לטרור ותוקפנות, ומדינה שתפרוץ את הבידוד הבינלאומי ותקבל חסינות מאפשרות לפעילות צבאית. הסכם הגרעין הוא מסוכן לישראל, לארה״ב ולעולם כולו.

הוא לא מונע מאיראן לפתח נשק גרעיני או האמצעים לשגר אותו אל ארה״ב ואירופה, מפני שההסכם מאפשר להם להמשיך לפתח טילים בליסטיים שיכולים לשאת ראשי גרעין.

חייבים להתנגד להסכם הזה, וזה מה שאני מצפה מממשלת ישראל ומכל מי שמודאג משלום ובטחון בעולם. חייבים להתנגד להסכם הזה עכשיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]