ישראל גנץ: "לממשלה הזו אין זכות קיום. היא צריכה ליפול" - 0404
ישראל גנץ:

ישראל גנץ: "לממשלה הזו אין זכות קיום. היא צריכה ליפול"

מועצת יש"ע יוצאת למאבק נגד הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון: "נוציא אלפים לכיכרות, המחאה תסתיים כשהממשלה הזו תיפול או כשההקפאה תיפסק"
לראשונה מאז ממשלת אולמרט, ראשי מועצות מיהודה ושומרון הכריזו הבוקר בירושלים כי הם יוצאים למאבק ממושך נגד ממשלת ישראל.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: ״לממשלה הזו אין זכות קיום. היא צריכה ליפול. במשמרת של ראש הממשלה בנט ההתיישבות נמצאת תחת מתקפה של טרור, של הקפאת בנייה, ושל דה-לגיטימציה למתיישבים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר: "הגענו לכאן בכאב גדול וחשש גדול, אנחנו מייצגים את רוב העם שנקעה נפשו. הממשלה הזו מפקירה את הנגב ומקיימת וועידה ריקה מתוכן במלון קדמה שבנגב. אנחנו מצפים מהממשלה, משרי הממשלה שיריבו ביניהם מי יבנה יותר את ירושלים, מי יבנה יותר את יהודה ושומרון, את הגליל והנגב. הממשלה הורסת בצורה אובסיסיבת כפרס לטרור את חומש ומפקירה את כולנו" אמר דגן והוסיף כי הממשלה הזו מוסרת את אדמות הלאום לאויבים שלנו. "ההפקרות הזו שבה חצי מיליון תושבי יוש הם בני ערובה לא יכולה להמשך. תושבי יהודה ושומרון הם לא סוג ד, הממשלה הזו נותנת פרסים לטרור".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דימרי: "חייביים לתקן את זה. אין שום סיבה שבעולם שהתושבים שלנו יסבלו מחוסר בנייה. אנחנו לא מבקשים הרבה. מבקשים חיים. תבנו. תחזקו אותנו, את אלו שמגינים על כלל מדינת ישראל. תושבי יהודה ושומרון הם השכפץ של מדינת ישראל".

מאיר אליפור

אליהו ליבמן ראש מועצת קרית ארבע חברון: ״אנחנו באחת התקופות המסוכנות לעתיד עם ישראל, אנחנו נמצאים לצערנו עם ממשלת עפיפון, עם קברניט שלא מצליח לשלוט בעפיפון ועוד רגע החוט נשמט לו מבין הידיים ונלך כולנו לאבדון. אין בטחון לתושבים בכל מקום במדינת ישראל. השמאל הקיצוני שרוצה להחריב את המדינה שולט בעפיפון הזה. האויב מחוץ למדינה רואה את זה, צריך להכריע את הטרור ולבנות בשביל עתיד ילדינו".

זאב חבר זמביש מזכ״ל אמנה: ״אוזלת יד מטורפת של הממשלה, הקפאה מוחלטת ליהודים מול הבנייה הערבית. ממשלה כזאת אין לה זכות קיום. הגענו למצב שהמחלוקות שהיו בנינו עברו מן העולם. נעשה הכל יחד כדי להפיל את הממשלה הזו".

שי אלון, ראש מועצת בית אל: "לממשלה הזו אין זכות קיום. היא צריכה ליפול. במשמרת של ראש הממשלה בנט ההתיישבות נמצאת תחת מתקפה של טרור, של הקפאת בנייה, ושל דה-לגיטימציה למתיישבים. 340 יחידות דיור בבית אל שעברו כבר את כל האישורים המדיניים הנדרשים מוקפאות בגלל סחבת בלתי נסבלת של משרד הביטחון וזאת למרות ההבטחות המדיניות".

יגאל דילמוני מנכ״ל מועצת יש"ע: ״בראשות הממשלה יושב מי שהיה בעבר מנכ״ל מועצת יש"ע. הוא יודע כמה מסוכנת ההקפאה להתיישבות ולמדינת ישראל. הוא היה איתנו כאן במאבקים נגד ההקפאה. יש היום הקפאה בהתיישבות, אנחנו מתחילים כאן מאבק להפסקת ההקפאה והיחס הנוקשה של הממשלה כלפי ההתיישבות. ממשלה כזו צריכה ליפול".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]