רה"מ לשעבר נתניהו: "אני ובנט לא יכולים לצאת מהבית - אבל מסיבות שונות" | צפו בריאיון המלא - 0404

רה"מ לשעבר נתניהו: "אני ובנט לא יכולים לצאת מהבית – אבל מסיבות שונות" | צפו בריאיון המלא

ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, התיישב הערב (חמישי) לצד מגיש התכנית "אולפן חמישי" בערוץ 14 יעקב ברדוגו, ודיבר על הסוגיות הבוערות בסדר היום הישראלי. נתניהו תקף את התנהלות ממשלת השמאל ההזויה אל מול הגרעין האיראני, על היכולת הצבאית של המדינה לתקוף באיראן, על פיגוע הטרור הרצחני שאירע השבוע ועוד.

נתניהו: "אם ממשלת ישראל מרכינה ראש בפני ההסכם ולא יוצאת נגדו כי הוא "יחתם גם ככה" – איך אתה רוצה שהממשל הבא יצא נגדו? ההתנגדות חייבת להישמע בצורה הכי חזקה, בכל פורום אפשרי. גם כדי לתת לגיטימיות לפעולות עתידיות שלנו – וגם כדי להפיח רוח בקרב מתנגדי ההסכם בציבור האמריקני.

ההסכם הזה נותן לגיטימציה בינלאומית לאיראן להפוך למדינת סף גרעינית תוך שלוש שנים. היא תוכל להעשיר אורניום – דבר שנעשה רק לצורך פצצות אטום – ללא הגבלה, עם צנטריפוגות מפותחות שהיא מפתחת תחת ההסכם. כלומר – בעוד שלוש שנים איראן תהיה מסוגלת להעשיר אורניום לעשרות פצצות אטום, שהמרחק בין זה לבין הכיוון שלהן אלינו הוא אפס. מי שאמר את זה בזמנו היה אובמה. הוא אמר "12 שנה אחרי ההסכם – המרחק של אירן מהפריצה יהיה אפסי. ההסכם הזה מקבע את זה, ובזמן שאומרים שהוא חזק ויציב יותר – הוא חלש ומעורער יותר.

אם אגיד לך כל מה שאני מתכנן לעשות.. כשבנט הוליך שולל את הציבור. כשהוא הבטיח, ו-12 שעות לאחר מכן הוא כבר רקם עסקה והלך עם השמאל, כולם אמרו שהאופוזיציה תתפרק והקואליציה תתחזק. קרה ההפך. הקואליציה מתפרקת והאופוזיציה מתחזקת. בנט ושקד מסרו את הנגב לתנועה האיסלאמית. זה מה שהם עשו. ברגע שאתה אומר אין אכיפה ומעביר את חוק החשמל, מבטל נטיעות – אתה הולך אחורה".

על המשפט המתנהל נגדו, אמר נתניהו: "יום אחד אני אספר את רשמיי. במשפט הזה, זה תמיד מתחיל בקול תרועה רמה, בחקירה ראשית, עם כותרות בערוצים השונים, ואחר כך כל האוויר יוצא, מגיעים עד החקירה. אבל שמתי לב לתופעה מעניינת. כשהאוויר יוצא הם לא שם, אין שום דבר. זה מדהים. בדקו ומצאו שמתחילת החקירות ב-2016 עד גמר החקירות ב-2019 היו 560 כתבות בפריים טיים, אחד לכל יומיים. כל יום הדלפות לא חוקיות ומעוותות כדי להטעות את דעת הקהל והשופטים. זה לא כל כך נורא כי 98.5% היו שליליות אבל היו גם 1.5% חיוביות".

יונתן סינדל, פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]