פילבר מפרק את תיק 4000: "החוקרים היו כמו רוטויילרים, רצו רק להפליל אותי, לנעוץ בי שיניים, להלביש עליי תיק" - 0404
פילבר מפרק את תיק 4000: אברהם בלוך, ערוץ 14

פילבר מפרק את תיק 4000: "החוקרים היו כמו רוטויילרים, רצו רק להפליל אותי, לנעוץ בי שיניים, להלביש עליי תיק"

עד המדינה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, מעיד הבוקר (רביעי), בבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת תיקי 4000 ו-1000 על הפעולות בהן נקט נתניהו בתיקים השונים. 

פילבר נשאל על הרקע שלו עם נתניהו ותואר כי הקשר בין נתניהו לפילבר התחיל על רקע קמפיינים של הליכוד. בשנת 2001 הוא עבד איתו כשנתניהו היה אזרח מודאג, מחוץ לכנסת ולממשלה. בשלב מסוים נתניהו הציע לפילבר להיות מנכ"ל הליכוד, ולהקים את 'המפלגה הרפובליקנית בישראל', מה שלדברי פילבר מתרחש כעת במחנה הימין ואמר: "נתניהו הוא מושא הערצתי מגיל צעיר. אני חושב שהוא אחד המנהיגים היותר גדולים שהיו לעם היהודי ולמדינת ישראל. אני אוהב אותו. היה בנינו אמון גבוה שנבע משתי סיבות: הבנה הדדית מבחינה אידאולוגית ופרקטית, והדיסקרטיות שלי. אף פעם לא הייתה לי רדיפה אחרי כלי התקשורת.

לנתניהו יש פרוייטקור לכל נושא. להתרשמותי, הייתי אצל נתניהו מי שמבין את הפוליטיקה הישראלית ותקשורת המונים. נתניהו היה אומר כי הוא לא אומר לאנשים שלו מה לעשות, אלא בוחר אנשים שיודעים מה הוא רוצה שהם יעשו".

"לנתניהו היה חשוב במשרד התקשורת לעשות רפורמה של פתיחת שוק השידורים לתחרות. זה אומר להגביל רגולציה, להוציא את מעורבות הממשלה משוק השידורים. זאת הייתה תחושת שליחות אמיתית, למען הדמוקרטיה הישראלית. שוק הטלקום עניין אותו מהכיוון של התפיסה הכלכלית שלו. נתניהו רצה לשדרג את התשתיות, ואף אחד לא הבין את נתניהו. היום כולם מדברים על זה. נתניהו לא התעניין בשוק הטלקום ברמת היום יום אלא ברמת המאקרו בלבד", העיד פילבר.

על התנהלות החוקרים אמר: "פעם אחר פעם ניסיתי להסביר את מורכבות הסיטואציות שנקלעתי אליהן, לא הכל תמיד שחור לבן. כשניסיתי להסביר את המורכבות, החוקרים לא רצו לשמוע ולא רצו לקבל ממני את התמונה, וזה חוזר על עצמו בחקירות.

אמרתי את הדברים במענה לשאלות של פולינה ושל אודי (חוקרים) ששניהם כמו רוטווילרים. לא עניין איתם כלום. הם לא בדקו מה עשיתי עם סלקום פרטנר, הם נעצו את השיניים שלי בה בנושא בזק וחיפשו רק להפליל. הם שואלים- אתה הטבת עם בזק תסביר לי כן או לא. אי אפשר לעבוד ככה. זה החיים שלי שחירבנתי אותם 6 שנים ובסוף מלבישים עליי את התיק הזה, 50 מיליארד ש"ח שהלכו לאיבוד למדינת ישראל וזה גורל של שני אנשים פה ואי אפשר ככה".

אברהם בלוך, ערוץ 14

אברהם בלוך, ערוץ 14

ח"כ ד"ר שלמה קרעי, הגיע לבית המשפט לתמוך בנתניהו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]