צפו ביחס המחפיר של המשטרה לגיבור ישראל שחיסל את המחבל והתעקש לקבל חזרה את נשקו - 0404

צפו ביחס המחפיר של המשטרה לגיבור ישראל שחיסל את המחבל והתעקש לקבל חזרה את נשקו

ארגון חוננו מעדכן הערב כי המשטרה החרימה לאזרח שחיסל את המחבל היום בבאר שבע את נשקו וכי בעקבות כך מסרב לעזוב את תחנת המשטרה ללא הנשק מאחר שתמונתו פורסמה ברשתות ערביות והוא חושש לחיו. 

המשטרה עומדת בסירובה ואף מאיימת כי תעכב את האזרח והציעה לו "לשכור חברת אבטחה פרטית".

עו"ד עדי קידר: "בהמשך לסירובה של המשטרה להשיב ליורה את נשקו ובטחונו כעת המשטרה דורשת ממנו לעזוב את התחנה ומאיימת לעכבו.לשמוע ולא להאמין".

מוקדם יותר הערב מחו תושבים זועמים על מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, שהגיע לזירת הפיגוע והאשימו את המשטרה בהתנהלות פושעת ורשלנית לאחר שלקח לשוטרים שמונה דקות להגיע לזירה, ולמעשה הניידות הגיעו רק לאחר שהמחבל חוסל. 

בעקבות הביקורות הרבות, הורה מפכ"ל המשטרה לפתוח עוד הלילה את מעבדת הנשק של המשטרה בירושלים, לבדוק את הנשקים ומיד לאחר מכן להשיב אותם לבעליהם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "כלי הנשק שבוצע בהם שימוש כנגד המפגע היום באירוע הטראגי נלקחו כחלק מפעולות חקירה מקובלות שבסיומן יוחזרו לבעליהם. מדובר בנוהל שגרתי בחקירה מהסוג הזה. האזרחים שינטרלו את המחבל פעלו בתושייה רבה בשטח ומנעו פיגוע קשה יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]