20 שנה לפיגוע בצומת המשטרה הבריטית: "הזיכרון הוא שמעצים אותנו להמשיך לפתח את ההתיישבות” - 0404
20 שנה לפיגוע בצומת המשטרה הבריטית:

20 שנה לפיגוע בצומת המשטרה הבריטית: "הזיכרון הוא שמעצים אותנו להמשיך לפתח את ההתיישבות”

20 שנה לפיגוע הקשה בו נהרגו עשרה ישראלים מתוכם שבעה חיילים ושלושה אזרחים, נערך הבוקר טקס מיוחד של מועצת בנימין ומתנ"ס בנימין לציונו. הטקס נערך בנוכחות ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, נציגי משפחות הנופלים, מפקד חטיבת בנימין, ראש מועצת בנימין בימי הפיגוע פנחס ולרשטיין, חיילי וקציני צה"ל, עובדי מועצת בנימין והנהגות היישובים ותלמידי מכינת בני דוד בעלי.

במהלך הטקס שיתפו לוחמים בקרב את שאירע בבוקר הקשה, וצימררו המשתתפים. ראש אגף הביטחון של מועצת בנימין בימי האינתיפאדה השנייה.

עובדי מחלקת הביטחון בבנימין היו בקו העורף תוך סיכון חיים והגנה על המולדת. בתקופה של סכנת חיים לאנשי ההתיישבות ואי וודאות שעטפה את המדינה, מקצת יותר מ30 אלף תושבים ב2002, אנחנו זוכים להיות היום מועצה עם 80 אלף תושבים. זהו הניצחון של אוהבי הארץ הטובה הזאת.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: ״ביום המיוחד הזה אני מתכנסים כאן ביחד עם משפחות הנופלים, לוחמים וגיבורים שלחמו כאן כדי להנציח את זכר יקירנו שנפלו על קידוש השם וביטחון תושבי בנימין. הזיכרון הוא חובה שלנו לנופלים, למשפחות ובעיקר לעצמנו. משנה לשנה הזיכרון חי ומתגבר, ולצד זאת היישובים גדלים, ההתיישבות מתעצמת וחשוב לנו להראות למשפחות שהגיבורים שנפלו הם חלק בלתי נפרד מכוחה של בנימין לאורך כל הדרך. נמשיך להגן על הדרך של הקדושים שנפלו בפיגוע, נמשיך בשגרת החיים ונעשה הכל שהדם שנפל כאן ישקה את השורשים ובנימין תמשיך לצמוח ולגדול.
תהא נשמת הנופלים בצרור החיים".

מפקד חטיבת בנימין, אל"מ אליאב אלבז: "בחלוף 20 שנה לפיגוע, המצב מאז שינה לחלוטין. חיילי צה"ל פועלים לילות וימים על מנת להבטיח בטחון בצירים ובטחון התושבים. החטיבה והמוצעה משפחה אחת והיא שקושרת אותנו חזקים בכל דבר. ההתיישבות שולחת את בניה לצה"ל וזאת זכות גדולה לקחת חלק בשותפות זאת כמפקד בצה”ל. כולנו כאן שותפי גורל ונוגעים בשכול. בשמי ובשם כל חטיבת בנימין, אנו משתתפים בכאב המשפחות היקרות ומבטיח כי נגיע לכל מקום שינסה לפגוע בשגרת חיינו".

בסיום האירוע, נציגי המשפחות חנכו עשרה עצי ברוש שיקבלו את פני הבאים לאתר יד לבנים בצומת המשטרה הבריטית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]