חברי הכנסת תקפו את נאום זלנסקי: "ההשוואה לשואה מקוממת" - 0404
חברי הכנסת תקפו את נאום זלנסקי: נעם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חברי הכנסת תקפו את נאום זלנסקי: "ההשוואה לשואה מקוממת"

חברי כנסת מתחו הערב (ראשון) ביקורת על נאום זלנסקי שתקף בחריפות את ישראל על שאינה מעבירה נשק לארצו ושאינה מטילה סנקציות על הרוסים ואף השוואה בין הפלישה הרוסית לאקראינה לבין זוועות השואה.

ח"כ מיכל וולדיגר: "אין שום מקום להשוואה בין מה שקורה עכשיו באוקראינה למה שקרה בשואה. אנחנו מבינים וכואבים את מה שקורה באוקראינה – ההשוואה מקוממת, לא ראויה ומוזילה את הזוועות שקרו בשואה".

ח"כ מאי גולן: "‏יצאתי מנאומו של זלנסקי עם טעם מר מאוד. מצד אחד, קשה להישאר אדישים למצב הקשה באוקראינה, אך מצד שני אין שום הצדקה להשוואה לשואה שעבר העם היהודי ולשימוש בביטוי ״הפתרון הסופי״ אל מול כלל חה"כ.

כל זה מתווסף לטענות הקודמות על מדיניות ההגירה של ישראל והפנייה לבג"ץ. כך לא מבקשים עזרה".

ח"כ יואב קיש: "מלחמה זה רע וקשה וגוררת קורבנות ומחיר דמים מיותר. שואה זה לא. שואה זה בין השאר רצח עם מכוון, זה משרפות, זה תאי גזים, זה קברים המוניים, רצח נשים וילדים בכוונה תחילה. לשואה אין מילה אחרת חוץ משואה. שואה היא לא מלחמה".

גם בממשלה לא אהבו את נאומו של נשיא אוקראינה ומתחו ביקורת על הטון התקיף של זלנסקי. גורמים בממשלה מסרו כי נאומו של זלנסקי היה "התקפה בוטה ומוזגמת" וכי מדובר ב"כפיות טובה". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]