ח"כ סמוטריץ': "אירוע כמו ההלוויה של הרב - לא צריך להיות מנוהל על ידי המשטרה לבדה" - 0404
ח אבשלום ששוני, פלאש 90

ח"כ סמוטריץ': "אירוע כמו ההלוויה של הרב – לא צריך להיות מנוהל על ידי המשטרה לבדה"

יו״ר מפלגת הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, התייחס הלילה (ראשון) להיערכות להלווית הרב חיים קנייבסקי זצ״ל וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אירוע בסדר גודל כמו הלוויה של הרב קנייבסקי זצ"ל לא צריך להיות מנוהל ע"י המשטרה לבדה.

במצב מתוקן היה מוקם חמ"ל בראשות שרי הבט"פ והתחבורה ונציגי הציבור החרדי ושם היו מתקבלות החלטות, מנהלים סיכונים, לוקחים אחריות, ובעיקר נותנים פתרונות ומענה להמונים שמבקשים להשתתף.

מחד, ברור שנדרשת זהירות ושמירה על חיי אדם. מאידך, הקצנה לצד השני שמשמעותה אפס סיכונים והערמת קשיים בלתי סבירים על אנשים המבקשים להגיע היא טעות קשה (ואחד מנזקי אסון מירון). בהיערכות תחבורתית נכונה במעגלים רחבים ניתן לאפשר למרבית הציבור להגיע ולהשתתף בביטחה.

בינתיים למרבה הצער לא נראה שמתבצעת היערכות כזו ושנערכים האיזונים הנדרשים. המשטרה מצידה שוקלת רק את שיקולי הבטיחות שבאחריותה ובהעדר גורם מאזן תקשה על מסע הלוויה והתוצאה עלולה חלילה להיות דווקא איבוד שליטה וכיאוס גדול. עוד לא מאוחר לתקן.

במשרד התחבורה ישנו חמ"ל חירום שאמור להיפתח באירוע מהסוג הזה (מסקנות תחקיר שערכתי לאחר מחאת יוצאי אתיופיה שחסמה את אזור המרכז ותקעה את כל התחבורה הציבורית) ואמורים לשבת בו נציגי כל גופי התחבורה, נציגי משטרת התנועה וכו'".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]