דרישה מבג"ץ: קיימו שידור חי של הדיון בעתירה על מדיניות הכניסה לישראל - 0404
דרישה מבג יונתן זינדל, פלאש 90

דרישה מבג"ץ: קיימו שידור חי של הדיון בעתירה על מדיניות הכניסה לישראל

על רקע ההתערבות החצופה של שופטי בג"ץ במדיניות ההגירה של הממשלה וקביעת דיון בנושא, פנתה תנועת 'אם תרצו' לנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, בבקשה לקיים שידור ישיר של הדיון על מדיניות פתיחת שערי ישראל לאזרחים מאוקראינה שאינם זכאי חוק השבות.

בבקשה נכתב: "אין חולק כי מדובר בנושא בעל עניין עצום לציבור. אפילו עצם קיומו משליך על זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, אנו סבורים כי אין דיון ראוי ממנו לשידור.

לדעתנו החשיבות של שידור הדיון ובוודאי תיעודו בהקלטה בוידאו משרת גם צורכי הציבור בימים אלו, אך גם את הדורות הבאים. אין לנו ספק שהדיון עוד יעורר עניין עצום בעתיד, אף יותר מהיום והוא עתיד להילמד ולהיכתב בספר תולדות הימים של מדינת ישראל.

למען הסר ספק יובהר, כי אין באמור לעיל משום הבעת הסכמה מכל סוג לעצם הדיון העתיד להתקיים בבית המשפט.

לדעתנו עצם הדיון, מהווה פגיעה חמורה ביסודותיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית וכמדינה מתוקנת. את העתירה היה צריך לדחות על הסף משני טיעונים עיקרים היעדר זכות עמידה והיעדר שפיטות. לא יעלה על הדעת שבית המשפט יאפשר לישות מדינית זרה להתערב בעניינה הפנימיים של ישראל באמצעות הגשת עתירה לבג"ץ.

בנוסף מדובר בהתערבות חסרת אחריות של שופטי העליון במדיניות של נבחרי הציבור, הגורמת להמשך החלשת אמון הציבור במערכת המשפט".

יש לציין כי רבים מאזרחי ישראל רואים בשופטי העליון חוד החנית של תפיסת השמאל הקיצוני בישראל לפיה יש לבטל את הגדרתה של ישראל כמדינה יהודית ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה. התערבות של בג"ץ בנושא זה עלול להיות צעד נוסף בדרך לביטול הרוב היהודי במדינת ישראל ולפגיעה נוספת ואנושה במעט אמון הציבור שעוד נותר במערכת המשפט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]