הדרכונים בשגרירות ישראל בניו יורק אזלו – בפריז הופסקה הנפקת אשרות - 0404
הדרכונים בשגרירות ישראל בניו יורק אזלו – בפריז הופסקה הנפקת אשרות ויקיפדיה

הדרכונים בשגרירות ישראל בניו יורק אזלו – בפריז הופסקה הנפקת אשרות

המשבר במשרד החוץ מביא להפסקת הנפקת הדרכונים בניו יורק אחרי שאזלו במיאמי, בנוסף לשיבושים הקשים בפעילות הנציגויות בגרמניה, צרפת ואוסטרליה. בכולן מעתה ועד לסיום הסכסוך במשרד החוץ – לא יונפקו דרכונים חדשים. בהמשך השבוע יאזלו הדרכונים בנציגויות נוספות באירופה.

הדרכונים בשגרירויות ישראל הולכים ואוזלים ולא יחודשו עד לסיום העיצומים. אחרי הודעת הקונסול במיאמי על עצירת הנפקת הדרכונים, הודיעו בסוף השבוע הנציגויות הישראליות במינכן שבגרמניה ובקנברה בירת אוסטרליה כי גם להם אזל מלאי הדרכונים ולכן מעתה ועד לסיום הסכסוך במשרד, לא ינופקו דרכונים לאזרחים ישראלים. במשרד החוץ צופים כי במהלך השבוע יאזל מלאי הדרכונים בשגרירויות רבות נוספות.

בהודעת השגרירות הישראלית בניו יורק נמסר: "עקב סכסוך העבודה שהוכרז במשרד החוץ, ועד העובדים מונע העברת ציוד לקונסוליות, ולכן לא נוכל להנפיק דרכונים ישראלים בקונסוליה בניו יורק עד להודעה חדשה. נא להימנע משליחת בקשות לחידוש דרכון עד להודעה חדשה.
מוקדם יותר השבוע התייחסו הקונסולים להפסקת הנפקת הדרכונים. קונסול ישראל באוסטרליה ניר רובינוף אמר בהודעה שפרסמה הקונסוליה הישראלית: "משרד האוצר פוגע בנו ומתעמר בכל עובדי משרד החוץ. הגענו למצב של סכנה גדולה לעתיד שירות החוץ. לצערי אני נאלץ להודיע שמלאי הדרכונים באוסטרליה אזל וכי לא יהיה מלאי חדש עד לסיום העיצומים". רובינוף הביע התנצלות בפני האזרחים שייפגעו כתוצאה מהעיצומים.

אושרת שמני, קונסולית ישראל במינכן: "אני וכל חבריי יצאנו לשרת את המדינה מעבר לים מתוך תחושה של שליחות. אבל אנחנו בעיצומים כי אין לנו ברירה. אני נאלצת לעדכן שלאור זאת שהדרכונים בנציגות במינכן הולכים ואוזלים החל מהימים הקרובים לא יתאפשר לנו לנפק דרכונים לאזרחים ישראלים"

הקונסול הישראלי לעניינים קונסולריים במיאמי, אלי גיל, אמר בהודעה מיוחדת של הקונסוליה כי, "מתעמרים בעובדי משרד החוץ ופוגעים בנו בכל צורה אפשרית ולכן אנחנו נאלצים להודיע בצער שהקונסוליה במיאמי לא יכולה לנפק עוד דרכונים. אין לנו ספק שזוהי פגיעה קשה ברמת השירות הטוב והרגיל שאנו נותנים למאות אלפי ישראלים אבל זוהי התוצאה של מדיניות האוצר האטומה שפגיעתו במשרד החוץ הולכת ונמשכת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]