כעס על הנהג שלא עצר וירה מנשק איירסופט לעבר האוטובוס | פוענח אירוע התקיפה בירושלים לפני כחודש - 0404

כעס על הנהג שלא עצר וירה מנשק איירסופט לעבר האוטובוס | פוענח אירוע התקיפה בירושלים לפני כחודש

כחודש לאחר התקיפה בירושלים, המשטרה הודיעה כי פענחה את אירוע הירי מנשק איירסופט לעבר אוטובוס בירושלים. לאחר שנעצר החשוד במעשה בשבוע שעבר, היום הוגשה נגד החשוד הצהרת תובע אודות הכוונה להגיש נגדו כתב אישום.

בתאריך 9.2.2022 בשעות הערב התקבל דיווח על שמיעת קולות ירי לעבר אוטובוס בסמוך לגבעת התחמושת בירושלים, תחילה עלה חשד לפיגוע טרור. כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום והחלו בסריקות ובחקירת נסיבות המקרה. בעקבות הירי, נגרם נזק לאוטובוס והחשוד בירי נמלט מהמקום מיד לאחר המעשה.

כבר בבדיקה הראשונית בזירה של חוקרי המשטרה והזיהוי הפלילי, נשללה האפשרות של ירי חי מנשק חם ועלה כי מדובר בירי שבוצע באמצעות נשק מסוג "איירסופט" וכן נשלל אירוע לאומני.

מחקירת המקרה עלה כי באותו הערב נסעו מספר צעירים באוטובוס מכיוון נווה יעקב לכיוון גבעת התחמושת. שם ירדו מספר צעירים בתחנת אוטובוס, ואחד מהם לא הספיק לרדת מהאוטובוס בתחנה וכתוצאה מכך הוא ואדם נוסף פתחו בכוח את דלתות האוטובוס.

בשלב זה, הנהג ביצע עצירה של האוטובוס וחשוד אחד רץ מחוץ לאוטובוס לעבר דלת הנהג, שלף נשק מסוג איירסופט, כיוון אותו לעבר הנהג וירה ממנו מספר יריות של כדוריות מתכת שפגעו בדלתות האוטובוס וגרמו לנזק משמעותי.

מיד לאחר המעשה נמלט החשוד מהמקום, פגש באדם אחר ועל פי החשד העביר לו את הנשק עמו בוצע הירי, ואז הוא נלקח למחבוא. עם התקדמות החקירה אותר הנשק עמו בוצע הירי, בבניין מגורים בנווה יעקב.

בתום החקירה נעצרו שלושה חשודים, תושבי נווה יעקב, במעורבות במעשה, בהם החשוד בביצוע הירי לעבר האוטובוס.

מעצרו של החשוד בביצוע הירי, בשנות העשרים לחייו, הוארך מעת לעת בבימ״ש, והאחרים שוחררו בתנאים מגבילים לטובת המשך החקירה.
עם סיום החקירה במשטרה, הועבר תיק החקירה לפרקליטות מחוז ירושלים וכאמור היום הוגש נגד החשוד במעשה הירי הצהרת תובע לקראת כתב אישום בימים הקרובים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]