הפגיעה בבית הכנסת בחרקוב | קריאה לרבה של רוסיה: פעל מול פוטין לשמירה על המקומות הקדושים - 0404
הפגיעה בבית הכנסת בחרקוב | קריאה לרבה של רוסיה: פעל מול פוטין לשמירה על המקומות הקדושים ויקיפדיה

הפגיעה בבית הכנסת בחרקוב | קריאה לרבה של רוסיה: פעל מול פוטין לשמירה על המקומות הקדושים

בעקבות פגיעת טיל היום (שלישי) בבניין בית הכנסת וישיבה בחרקוב, פנה יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת, דוד בן נאה, במכתב לרבה הראשי של רוסיה, הרב ברל לזר, בבקשה שיפעל מול נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, להורות לצבא רוסיה להימנע מפגיעה בבתי כנסת ומקומות קדושים. 

במכתב של הארגון העולמי של בתי הכנסת לכבוד רבה הראשי של רוסיה הרב ברל לזר, נכתב: "קריאה לנשיא רוסיה להורות לחייליו לשמור על בתי הכנסת והמקומות הקדושים ליהדות באוקראינה ולהימנע מפגיעה בהם.

הארגון העולמי של בתי הכנסת פועל למען בתי הכנסת בישראל ובתפוצות לאורך השנה כולה. בימים אלו נמצאים בתי כנסת ומקומות קדושים נוספים באוקראינה באזור מלחמה.

היום התבשרנו כי טיל של צבא רוסיה פגע במהלך המלחמה בבית כנסת בעיר חרקוב באוקראינה. בתי הכנסת הם מקום "מקדש מעט" עבור העם היהודי בכל מקום ומקום. אלו מהווים עמוד התווך של היהודים בכל מקום בעולם במשך אלפי שנים. השמירה על קדושתם ושלמותם צריכה לעמוד תמיד מול עינינו ומול עיניהם של כל בני הדתות האחרות.

אנו פונים לכבוד הרב, שדלתו פתוחה בפני נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ומבקשים את עזרתו האישית לשמירה על בתי הכנסת באוקראינה. אנו מבקשים כי הרב יפעל מול הנשיא פוטין על מנת שיורה לחייליו להימנע מפגיעה בבתי כנסת ובמקומות הקדושים לעם היהודי באוקראינה. השמירה על המקומות הקדושים הינה ערך משותף לכל הדתות ואנו מקווים כי הנשיא ייענה לבקשה על מנת שבתום הלחימה יוכלו היהודים לשוב ולהתפלל בבתי הכנסת כבתחילה.

אנו בארגון העולמי של בתי הכנסת מנסים לסייע לבתי הכנסת בתפוצות ככל שנוכל ונשמח להירתם לשמירה על בתי הכנסת והקהילות היהודיות ברוסיה, באוקראינה ובכל מקום בו נוכל לסייע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]