מה עומד מאחורי הכפשת תלמידי ישיבת חומש באמצע הלילה? - 0404

מה עומד מאחורי הכפשת תלמידי ישיבת חומש באמצע הלילה?

הבוקר (שלישי), הוצב מחסום חדש בדרך לישיבת חומש, והכוחות לא מאפשרים ליהודים לעלות לישיבה. צו שטח צבאי סגור הוכרז במקום.

ישיבת חומש: "באישון לילה שפך דובר צה"ל את דמם של תלמידי ישיבת חומש. הפיץ שנאת חינם שקרית נגד תלמידים שכל חטאם הוא לימוד תורה ואהבת הארץ.

היום קמנו לבוקר חדש ועצוב מאד. מאז רצח חברנו האהוב יהודה דימנטמן הי"ד נשמעות קריאות איומות לתת פרס לטרור ולחסל את הישיבה שנאחזת במקום במסירות נפש וגוש כבר מעל 14 שנים. אתמול נמנעה הכנסת ג'ריקנים של מים לשתיה וסולר לחימום. היום הממשלה התחילה לבצע בפועל את השלמת תכנית ההתנתקות.

ללא התראה מוקדמת, הוצב מחסום חדש בדרך לחומש והוצא שטח צבאי סגור האוסר על יהודים להכנס לשטח. מספר מצומצם של תלמידים רשאי להכנס לפי רשימת שמות שמחזיק מפקד המחסון. כל שאר התלמידים והאברכים נעצרים במחסום.

החסימה היא רק ליהודים אגב, ערבים ישראלים נכנסים באופן חופשי. זה לא חוקי, אבל החוק כנראה לא באמת חשוב.

ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן הגיע למחסום כשברכבו 2 תלמידי הישיבה שלא נמצאים ברשימת הצבא. הוא נעצר במחסום והודיעו לו כי מרגע זה רכבו אסור בכניסה. תלמידי הישיבה שעמדו במחסום וביקשו מהחיילים לעבור הותקפו בצורה קשה ע"י מספר חיילים אף שלא נקטו כל אלימות בשום שלב.

אנו קוראים לאנשי הימין בממשלה להתעשת במהירות ולעצור את הטרוף הזה! ויפה שעה אחת קודם!

ישיבת חומש תמשיך להיאחז על ההר, ללמוד תורה בכל תנאי ולהראות לארץ שלנו את האהבה אליה. אף אחד לא יכול לעצור את הרוח הגדולה הזו!".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]