יישוב חרדי יוקם סמוך לכסייפה. אייכלר: "אולי לכך התכוון ליברמן שצריך להשליך את החרדים למזבלה" - 0404
יישוב חרדי יוקם סמוך לכסייפה. אייכלר: מרים אלסטר, פלאש 90

יישוב חרדי יוקם סמוך לכסייפה. אייכלר: "אולי לכך התכוון ליברמן שצריך להשליך את החרדים למזבלה"

לאחר שהממשלה ביטלה את התוכנית להקמת עיר חרדית סמוך לקריית גת, כעת הודיעה הממשלה על הקמת יישוב חרדי דווקא סמוך ליישוב הבדואי כסייפה.
החרדים מתנגדים להקמת היישוב, שבנייתו עתידה לקחת שנים ואף הביעו חשש מהקמת יישוב בסמיכות לאוכלוסייה בדואית עויינת.

ח"כ אייכלר מסר בתגובה: "מושיבים את החרדים בכסייפה שבנגב שיהיו שם למשיסה בידי השכנים הרעבים ללחם. אולי לכך התכוון 'המשורר' ליברמן שאמר "צריך לקחת את החרדים במריצות ולהשליך אותם למזבלה".

יו״ר ש״ס, אריה דרעי, התייחס אף הוא להחלטת הממשלה: "הם מתגאים בראש ממשלה עם כיפה. היום אנחנו מבינים שהטיסה של של בנט בשבת היתה רחוקה מפיקוח נפש. באותו זמן זה כאב לנו אבל שתקנו. לא ידענו מה היה בדיוק. והנה השבת שוב מתברר שכל לשכת בנט עבדה בשבת והכל השביל להפריך כותרת. זה ההישג שלכם? שהשבת הפכה למרמס?

 אחרי עמל של שנים שתכננו את העיר החרדית שפיר, בא שר שיכון עם כיפה ובמחי יד מבטל אותה. ולא עוד, הצבועים האלה מובילים היום החלטה להשליך את החרדים לכסיף. לקחו לנו את כבשת הרש – שפיר, וזורקים אותנו כסייפה. הכל בנסיון לשבור את הציבור החרדי כדי שנשתף פעולה איתם".

ח"כ מאיר פרוש: "ההצעה של העיר כסיף ידועה לנו כבר 15 שנה. כל נציגי הציבור החרדי מתנגדים לכך, כי אנחנו צריכים כעת דירות ולא בעוד עשור. ההצעה על כסיף מעלה כבר ריח של עובש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]