העליון דחה את ערעור המחבל: יישאר במעצר | צפו בתיעוד הלינץ' המזעזע - 0404

העליון דחה את ערעור המחבל: יישאר במעצר | צפו בתיעוד הלינץ' המזעזע

שופטת בית המשפט העליון ענת ברון דחתה את ערעור המחבל מוחמד חלאף, והורתה להותירו במעצר עד תום ההליכים נגדו. חלאף מואשם בביצוע הלינץ' האכזרי באלי רוזן בשכונת שמעון הצדיק בירושלים בקיץ האחרון, לינץ' שכלל אלימות קשה אך בשל מראהו היהודי של רוזן.

בהחלטתה כתבה השופטת ברון: "מסוכנותו של העורר ברורה.. לקח חלק פעיל במעשה לינץ' אלים שבו הותקף עובר אורח אך בשל חזותו היהודית, ומתוך מניע לאומני-אידיאולוגי". השופטת ברון תיארה את האלימות שהופעלה כנגד רוזן, וכללה אגרופים, בעיטות, אלות עץ ואף שוקר חשמלי, מהם נפגע רוזן חמורות.

בהחלטה נכתב כי עצם ההשתתפות באירוע כה חמור על רקע גזעני ואידיאולוגי מלמד על המסוכנות הנשקפת מהעורר. השופטת ברון אף ציינה את עדותו של רוזן בפני בית המשפט, ותיארה כי "ניכר שדיבר מדם ליבו, תיאר בפני בית המשפט את האלימות הקשה שהופנתה כלפיו ואת הפגיעות שספג מהפורעים".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את רוזן כנפגע עבירה ברך על ההחלטה להותיר את המחבל במעצר "אנו מברכים על החלטת בית המשפט. מי שלקח חלק בהכאה אכזרית של יהודי במהלך לינץ" אכזרי הוא טרוריסט מסוכן חסר עכבות, ומהווה סכנה לכל אזרחי ישראל הנאמנים. אנו ביחד עם נפגעי העבירה- קורבנות הטרור, נמשיך להיאבק למען ענישה מרתיעה ומקסימאלית כנגד מחוללי הטרור".

נזכיר כי בחודש שעבר הורשעו שניים ממבצעי הלינץ' בביצוע עבירה של מעשה טרור בכוונה חמורה, בהתאם לחוק המאבק בטרור, וכן בביצוע עבירה של התפרעות. בנוסף הורשעו השנים גם בעבירות של ביצוע חבלה במזיד כנגד רכבים.

ניסיון הלינץ' התרחש בשנה שעברה בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, כאשר הצעיר היהודי חלף ברכו חזרה מקבר שמעון הצדיק, ועשרות פורעים ערבים החלו להכות אותו בכל חלקי גופו. אירוע הלינץ' אירע דקות ארוכות בהן הוכה הצעיר היהודי, אלי רוזן, באמצעות אלות ואבנים, כאשר הפורעים מפלים בו את מכותיהם ואף מעלים זאת ברשתות החברתיות. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ליווה את רוזן לאורך המשפט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]