יו"ר ועדת הכספים לאוצר: בחנו הגדלה נוספת של מענק העבודה לזכאים - 0404
יו pixbay

יו"ר ועדת הכספים לאוצר: בחנו הגדלה נוספת של מענק העבודה לזכאים

ועדת הכספים החלה בהכנה לקריאה שנייה ושלישית של הצעת החוק להגדלת נקודות זיכוי להורים במס הכנסה והגדלת מענק עבודה בשנת 2022.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, פתח את הדיון: "החוק הוא חלק מאותה תוכנית כלכלית שהוצגה ע"י שר האוצר לפני כחודש, וכוללת 3 מרכיבים, אחד מהם זה החוק הזה, להגדלת הכנסה פנויה למשפחות עובדות ולסייע לעובדים בשכר נמוך. מעבר לחוק הזה, כוללת התוכנית הפחתת מיסים, מכס 0, שנכנסת לתוקף ממש בימים האלה, ודבר נוסף זה סבסוד לצהרונים באשכול 4 ו-5, מה שלא היה עד כה.

"היום כנראה לא נסיים לדון בחוק, שהינו חוק מורכב, אני כבר רוצה לומר למשרד האוצר, לבקש, שתבחנו בחיוב את ההגדלה של מענק העבודה, מתוקף הבנה שזה גם כלי שמגדיל את ההכנסה הפנויה לשכבות החלשות ומעודד אותן להישאר ולעבור בשוק התעסוקה. לקראת הדיון הבא אבקש תשובות. בנוסף אנחנו חייבים לחשוב איך אנחנו הופכים את התשלומים של מענק העבודה לתדירים יותר, כדי לקשר בין השכר לעבודה, שאנשים מקבלים את המענק בשנה עוקבת, לא תמיד הם מבינים למה, וזה יכול לפגוע בתמריץ שאנחנו רוצים לייצר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]