מפקד מג״ב: ׳שומר החומות 2׳ יהיה אלים יותר ורחב יותר בפנים הארץ | צפו בריאיון המלא - 0404

מפקד מג״ב: ׳שומר החומות 2׳ יהיה אלים יותר ורחב יותר בפנים הארץ | צפו בריאיון המלא

ניצב אמיר כהן, מפקד משמר הגבול, מספר בריאיון להלל ביטון רוזן בחדשות 14 על הסלמה אפשרית בתקופה הקרובה, על הצורך ההכרחי בגיבוי לוחמים בזמן ביצוע פעילות מבצעית ומספר על המבצע הגדול שסיימו לאחרונה במשטרה בו עצרו כוחותינו כ-700 שב"חים ערבים בימים האחרונים.

במהלך הריאיון אמר ניצב אמיר כהן כי יעניק גיבוי ללוחמים ולא ייתן שיהססו בקבלת החלטות מול מחבלים מחשש שיפגעו משפטית: "אני לא מוכן שהלוחם שלי יהסס ויחשוב אם אני מגיב או לא מגיב, אני רוצה שהשוטר ירה כדי לנטרל את הסכנה. מבלי לעשות חשבון כמה כדורים ירה.

לפעמים יש סכנה שהיא מתמשכת, אתה יורה במחבל ולא יודע אם הוא נושא עליו חגורת נפץ. ברגע שהמחבל נוטרל והוא לא זז יותר – הסכנה חלפה".

מפקד מג"ב סיפר על התעצמות כוחות מג"ב לצד התעצמות האיומים: "מערך המילואים שלנו הולך לגדול באופן משמעותי, מגדילים אותו ב-1000 לוחמים נוספים, ובנוסף הקמנו עוד 4 יחידות מיוחדות לשגרה".

ניצב כהן העריך כי ׳שומר החומות 2׳ יהיה אלים יותר ורחב יותר בפנים הארץ אך בטוח שמשמר הגבול יגיע מוכן הפעם לתרחיש כזה. לדבריו: "אני מאוד מקווה שלא יעמידו אותנו במבחן, אבל ברגע שיעמידו אותנו – אנחנו נגיב חזק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]