בשביל ערבים לבג"ץ יש סבלנות | הממשלה קיבלה ארבעה חודשים נוספים להשיב בנוגע לפינוי חאן אל אחמר - 0404
בשביל ערבים לבג תנועת רגבים

בשביל ערבים לבג"ץ יש סבלנות | הממשלה קיבלה ארבעה חודשים נוספים להשיב בנוגע לפינוי חאן אל אחמר

לאחר אינספור דחיות, גם לאחר שניתן פסק דין חלוט לפינוי המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר, בג"ץ דחה הערב (ראשון) שוב את ההכרעה בנוגע לפינוי חאן אל אחמר ואיפשר לממשלה דחייה של ארבעה חודשים נוספים על מנת להשיב בנוגע למתווה לפינוי המקום.

בית המשפט הוציא צו על תנאי בעתירה, המורה למדינה לנמק בתוך 120 יום, מדוע לא מימשה את ההתחייבות שנתנה המדינה לבג"ץ לפני כשלוש שנים, לפיה יאכפו את החוק "במועד קרוב".

"נוכח בקשות הדחייה התכופות, מקצתן מוצדקות יותר, מרביתן מוצדקות פחות; בשים לב לפרק הזמן הרב שבו העתירה דנן תלויה ועומדת, כמעט שלוש שנים; בהינתן העובדה כי ה'סאגה' הולכת ונמשכת למעשה עוד משנת 2009 אז הוצאו צווי ההריסה… אין מנוס עתה מעשיית צעד נוסף לקראת הכרעה, בדרך של מתן צו על-תנאי", נכתב בפסק הדין.

מתנועת רגבים, שהגישה את העתירות בנושא חאן אל אחמר, נמסר בתגובה להוצאת הצו, כי "העובדה שצריך לעתור שוב ושוב לבג"ץ כנגד המדינה, כדי שזו תאכוף את חוקי התכנון והבניה, היא מבישה לכשעצמה. מביש כפליים הוא המצב בו המדינה מתחייבת בפני בג"ץ שוב ושוב כי תאכוף את החוק ולא עומדת בדיבורה. הרשות השופטת איננה אמורה להוציא את הערמונים מהאש עבור הרשות המבצעת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]