מהו סרטן שד טריפל נגטיב ומהן דרכי ההתמודדות? - קנסר הופ - 0404
מהו סרטן שד טריפל נגטיב ומהן דרכי ההתמודדות? – קנסר הופ שאטרסטוק

מהו סרטן שד טריפל נגטיב ומהן דרכי ההתמודדות? – קנסר הופ

אחד מסוגי הסרטן הנפוצים והקשים ביותר, הוא סרטן השד. על פי הנתונים אחת מכל תשע נשים עלולה למצוא את עצמה מתמודדת איתו, כאשר נשים אשר במשפחה שלהן יש היסטוריה של סרטן השד, נאלצות להתמודד עם סיכון גבוה יותר לחלות במחלה.

לסרטן השד יש צורות שונות אשר מחייבות גם דרכי התמודדות מותאמים. אחת מהצורות הוא טריפל נגטיב. מדובר על מצב בו התאים הסרטניים אשר מתפשטים באזור החזה אינם מסוגלים לקלוט אסטרוגן ופרוגסטרון, וכן אינם מסוגלים לייצר כמות מוגברת של חלבון HER2. על פני הנתונים עד עשרים אחוז מהמקרים של סרטן השד הם שליליים לשלושת המקרים הנ"ל.

מה זה אומר באופן מעשי?

סרטן שד טריפל נגטיב, קרי סרטן שד אשר שלילי לשלושת המקרים שציינו, עלול להיות אגרסיבי מאשר סוגי סרטן שד אחרים. זה נכון לגבי התפשטות המחלה, האפשרות שהיא תחזור אחרי החלמה, וכן בהיבטים אחרים, דוגמא הדירוג ההיסטולוגי של הגידולים.

סרטן שד טריפל נגטיב, מאופיין בקצב חלוקה גבוה יותר של תאים סרטניים (מה שמלמד על האגרסיביות של המחלה), בדרך כלל חולות בו נשים צעירות יותר מאשר במקרים אחרים, הוא קשור ישירות למוטציה בגן BRCA1 ועוד.

לכן כשאישה מתמודדת עם מקרה של סרטן שד טריפל נגטיב, אזי שהיא צריכה לקבל טיפול מותאם, הן בשביל שיהיה ניתן להתמודד עם המחלה ולהאריך את תוחלת החיים שלה בכלל והן עם האפיון הזה. מעבר לכך, הטיפול חייב להיות מותאם על מנת לאפשר לה להמשיך בשגרת חייה עד כמה ניתן ולמנוע מצב שהמחלה אכן תחזור. חשוב לציין, בדרך כלל מקרי החזרה מתרחשים בשלושת השנים הראשונות. אם המחלה לא חזרה בתקופה זו, אזי שהסיכון שהיא תחזור יורד.

מה הן דרכי ההתמודדות עם טריפל נגטיב?

כאמור, בשביל לטפל במקרה של סרטן שד טריפל נגטיב, צריך לספק טיפול מותאם למטופלות. זאת על מנת שיהיה ניתן להתגבר על המחלה ולהפחית ככל הניתן את הסיכון לחלות בה שוב.

בעיקרון הטיפול העיקרי הוא באמצעות כימותרפיה. זה נכון הן לגבי מקרים של גילוי מוקדם של סרטן שד במצב זה ובוודאי כאשר מדובר במקרים של סרטן שד גרורתי, אז המצב של המחלה מתקדם ואגרסיבי מאוד. כמו כן, אפשר למצוא גם טיפולים באמצעות תרופות שונות שהראו במהלך השנים יעילות לטיפול במחלה, המטרה היא לספק לחולה את כל הצרכים שלה וכל מה שנדרש בשביל שהיא תוכל לתפקד ולהתגבר על המחלה.

צריך לציין, הטיפול חייב כמובן להתבצע בפיקוח ובקרה מלאים של הצוות המטפל, כאשר כל הזמן נערכות בדיקות בשביל לוודא את קצב ההתקדמות של הטיפול ולראות אם חל שינוי באחד משלושת הסימנים שמלמדים על טריפל נגטיב. במידה וכן, אז אפשר לבחון אופציות נוספות, אחרות לטיפול בשלב זה.

כיצד קנסר הופ יכולה לעזור?

היום, יותר מאשר אי אפשר פעם, ניתן לספק טיפולים לחולי סרטן בכלל ובפרט לנשים אשר חלו בסרטן השד, כולל במקרים של טריפל נגטיב, באופן ספציפי, מותאם לכל מטופל ומטופלת. הרעיון הוא, לספק טיפול אישי, מדויק, ספציפי על פי הצרכים של המטופלת על פי מצבה.

חברת קנסר הופ מפתחת סוג כזה של טיפולים עבור חולי סרטן באופן כללי ובאופן ספציפי עבור נשים חולות סרטן. הרעיון הוא להשתמש בבדיקות גנטיות שהמטופלות עוברות בשביל לספק להן טיפול מתאים על פי הצרכים שלהן. כך אפשר להתאים לכל מטופלת את הטיפול הרלוונטי עבורה ולא לספק טיפול כללי לכל המטופלות.

חברת קנסר הופ מעסיקה צוות מקצועי ומנוסה בכל מה שקשור למערך בדיקות, מחקר, תוכניות טיפול וכל מה שקשור לתהליך רפואי מהיבטיו השונים. הצוות מבצע שורה של בדיקות גנטיות עבור המטופלת, על פיהן הוא לומד מה בדיוק היא צריכה.

בהתאם לתוצאות הבדיקות נקבע איזה סוג של טיפול ובאילו תרופות היא נדרשת להשתמש בשביל שתוכל ליהנות מתוצאות איכותיות. חשוב להבהיר, אופי הטיפול נקבע בעקבות שורה ארוכה של בדיקות מתקדמות בציוד החדיש ביותר וכמובן בזכות ידע וניסיון שהצטבר במשך שנים אצל צוות החברה, בזכות אלפי בדיקות שבוצעו ומבוצעות על ידו כל שנה.

מדוע חשוב לקבל טיפול מותאם באופן אישי?

היתרון של טיפול מותאם למחלת סרטן כפי שחברת קנסר הופ מספקת למטופלים שלה, בפרט כשמדובר על נשים שיש להן סרטן שד טריפל נגטיב, הוא בכך שהטיפול מתאים ספציפית עבור האנשים, ובמקרה זה נשים, אשר מתמודדים עם המחלה. מדובר על תוכנית טיפול שנקבעת באופן מדויק על פי מאפיינים אישיים, בהתאם לבדיקות מדעיות מהימנות.

לא מדובר בטיפול כללי, אשר ייתכן ויתאים וייתכן גם שאיננו מתאים לגמרי. כאן מגדילים את הסיכוי שהטיפול אכן יהיה מתאים, מאחר והוא מתבסס על נתונים אישיים ברורים. הטיפול נקבע אחרי מגוון רחב של בדיקות אשר יכולות לאפיין באופן מדויק את הצרכים של החולה, את מצבו הרפואי, מדדים והיבטים אחרים.

חשוב לזכור, כשאדם מסוים חולה סרטן הוא צריך לקבל טיפול ספציפי, טיפול אשר מתאים למצבו הרפואי אך גם מתאים למאפיינים אישיים כפי שהם באים לידי ביטוי בשורה ארוכה של בדיקות. כך אפשר יהיה להתגבר על בעיות שעלולות לצוץ וכן אפשר יהיה לדייק יותר באופי הטיפול.

לפני סיום חשוב לציין, כל מי שמבקש לעבור סוג כזה של בדיקות יכול להיעזר בצוות המקום בשביל לקבל החזרים, בין אם זה דרך קופת חולים ובין אם זה דרך חברות ביטוח שונות. ניתן לקבל החזרים בסדרי גודל שונים על פי תנאי הפוליסות השונות. יש לפנות אל צוות המקום בשביל לקבל את כל המידע הרלוונטי, הן על הטיפול והן על העלויות שלו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]