תוך כדי נסיעה: נהג הסעות ערבי תועד מזיק לכלי רכב של יהודים בירושלים - 0404
תוך כדי נסיעה: נהג הסעות ערבי תועד מזיק לכלי רכב של יהודים בירושלים

תוך כדי נסיעה: נהג הסעות ערבי תועד מזיק לכלי רכב של יהודים בירושלים

נהג הסעות ערבי תועד מרסס כתובות גרפיטי על כלי רכב בשכונת עיר דוד בירושלים, כלי הרכב אשר רוססו שייכים ליהודים בלבד. הנהג ריסס את הכתובות תוך כדי נסיעה, כשהוא מוציא את ידו מחלון הנהג.

עו"ד בלכייר מארגון 'חוננו' המייצג את בעלי כלי הרכב שניזוקו פנה לתחנת משטרת שלם בדרישה להחמיר עם הנהג, עקב הנזק שנגרם לכלי הרכב. בפנייתו ציין עו"ד בלייכר את תיעוד האירוע הנמצא בידי המשטרה, וטען כי יש בו כדי להבטיח את כוונותיו הלאומניות של הנהג לפגוע ברכוש יהודי בלבד.

במכתבו, תיאר עו"ד בלייכר את האירוע: "לפני כחודש, על הכביש סמוך לעיר דוד, החל נהג מיניבוס, בן מיעוטים, לרסס בצבע חלונות של שלושה רכבים חונים בבעלות יהודית, תוך כדי נהיגה ברכבו. האירוע צולם והחשוד נלכד.

מאחר והחשוד ריסס דווקא רכבים בבעלות יהודית, ללא כל סיבה או התגרות, ונמנע מלרסס רכבים של בני מיעוטים אשר חנו בסמוך, ניתן להניח ב וודאות שהמעשה נעשה על רקע גזעני לאומני. לאור האמור, אבקש לחקור ולהאשים את החשוד בהיזק בזדון ממניע לאומני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]