ביהמ''ש ידון היום בעניינו של העצור המנהלי. חוננו: "לשחררו לאלתר" - 0404
ביהמ ארגון חוננו

ביהמ"ש ידון היום בעניינו של העצור המנהלי. חוננו: "לשחררו לאלתר"

היום (ראשון) בשעה 13:00, יובא העצור המנהלי לדיון בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד. בדיון ידרוש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את העצור, לשחררו ממעצר באופן מידי.

"אנחנו רואים בחומרה את התנהלות הפרקליטות, המשטרה והשב"כ" אומר עו"ד קידר לקראת הדיון, "פעם אחר פעם הובא העצור לבית המשפט, ואף הגענו למצב שהצהירו שמגישים נגדו כתב אישום, שהראיות סוגרות עליו ויש די ראיות בשביל להגיש נגדו כתב אישום.

ביום שישי התברר שהוליכו את בית המשפט שולל, וזו לא הפעם הראשונה. אנחנו סבורים שבנסיבות האלו, חרף האירוע המדובר בהיותו אירוע שאינו קשור כלל וכלל לא לשב"כ ולא לאירוע גזעני או לאומני, לא היה מקום להוציא את צו המעצר הזה ואנחנו נדרוש מבית המשפט המחוזי לבטל אותו לאלתר".

נזכיר כי הצעיר, עצור מזה כשלושה שבועות בשב"כ, שם ניסו לייחס לו עבירות של הצתה ותקיפה. תחילה היה הצעיר בצו חריג אשר אסר עליו לפגוש בעו"ד כשבוע, ולאחר מכן המשיכה חקירה השב"כ עוד כשבועיים, אשר בסיומה הצהירה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום כנגד הצעיר. ביום שישי, לאחר שלא הצליחו לגבש כנגד הצעיר כתב אישום, חתם שר הביטחון בני גנץ על מעצרו המנהלי של הצעיר ללא כל אישום וללא הליך פלילי כנגד הצעיר.

כמו כן, בית המשפט בחיפה שדן בהליך המעצר קבע כי האירוע המדובר אינו על רקע לאומי או גזעני ותהה על מעורבות השב"כ בטיפול באירוע "אין בחומר שבפניי עדות לכך שהחשוד היה מעורב בתקיפה של ערבים. יוצא אפוא כי מדובר בעבירה של תקיפה וגרימת חבלה במזיד לרכבם של אותם פעילים, ולא מדובר לכאורה בעבירות ממניע גזעני, דבר אשר לכאורה מייתר את מעורבותו של שירות הביטחון הכללי בחקירה, ויש לחקור זאת ככל אירוע פלילי רגיל" קבע השופט באותו הדיון.

בתוך כך, אתמול קיימו עשרות מחבריו של העצור הפגנה מול ביתו של שר הביטחון גנץ בראש העין. המוחים קראו לשר הביטחון לשחרר את העצור ממעצר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]