"מירוץ אסמן" לזכרו של מח"ט הנח"ל לשעבר התקיים היום לראשונה | צפו - 0404

"מירוץ אסמן" לזכרו של מח"ט הנח"ל לשעבר התקיים היום לראשונה | צפו

היום (שיש) התקיים מירוץ לזכרו של אלוף-משנה שרון אסמן ז״ל, בהובלת עיריית ירושלים ובהשתתפות מפקדי צה״ל, לוחמי חטיבת הנח״ל ותושבי העיר.
אל״ם שרון אסמן ז״ל, התמוטט במהלך פעילות גופנית ביום השלישי לתפקידו כמפקד חטיבת הנח״ל. שרון היה מפקד קרבי בולט בעל רקע עשיר במגוון תפקידי השדה בליבת העשייה המבצעית של צה״ל.

במירוץ לקחו חלק מפקדים רבים ביניהם מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו, מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין, מפקד עוצבת הפלדה, תת-אלוף נדב לוטן ומפקד חטיבת הנח״ל, אלוף-משנה אורן שמחה.

על אף מזג האוויר הגשום, הגיעו כמאות משתתפים לרוץ לזכרו של אל"ם שרון אסמן ז"ל, מסלול של כ-5 קילומטרים.

מפקד חטיבת הנח״ל, אל״ם אורן שמחה: "האחריות שלנו היא להוקיר ולזכור את אותם האנשים שעשו כל כך הרבה למעננו. תרבות גופנית היא אבן יסוד של כל לוחם, דוגמה אישית היא ערך עליון של כל מפקד. אסמן היה מפקד קרבי בכל רמ״ח איבריו, היה איש של אנשים אשר בנועם, בשקט ובחיוך הייחודי שלו הצליח לסחוף אחריו אנשים. אסמן המעיט בדיבורים והרבה במעשים, כך הוא היה רוצה שנזכור אותו.

החלטנו לקיים מירוץ לא ארוך ולא קצר כזה שמאחד אותנו חיילים ואזרחים כאחד בריצה משותפת. שרון, אמה, אלכס, אינה ופסח היקרים – ברור לנו מהיכן אסמן שאב את העוצמות. חטיבת הנח״ל מחבקת אתכם ותמשיך ללוות אתכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]