דגן נפגש עם פליטים יהודים בגבול אוקראינה: "הלב של השומרון פתוח לקבל את אחינו היהודים" - 0404
דגן נפגש עם פליטים יהודים בגבול אוקראינה: מועצה אזורית שומרון

דגן נפגש עם פליטים יהודים בגבול אוקראינה: "הלב של השומרון פתוח לקבל את אחינו היהודים"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע היום (שישי) לפנות בוקר, בראש משלחת תושבים מהשומרון דוברי רוסית ואנשי מקצוע, לגבול אוקראינה-רומניה, זאת בכדי לסייע לפליטים היהודים מאוקראינה שהגיעו למקום, לעלות לישראל ולמעוניינים בכך לשומרון.

"הלב נשבר לראות מאות משפחות ילדים נשים וטף, המחכים שמישהו יסייע להם, להניח את הראש סוף סוף במקום שניתן לקרוא לו בית", אמר דגן. "שמעתי מהפליטים כאן, על החשש שלהם לחזור לערים והכפרים מהם הם הגיעו באוקראינה, על ההפצצות הבלתי פוסקות והחרדה. הלב של השומרון פתוח לקבל את אחינו יהודי אוקראינה, ולסייע להם בכל מה שנדרש, ואנחנו נערכים לכך בכל הכוחות שברשותנו ובעיקר עם כוח הקהילה המחבקת של השומרון שיודעת לקלוט עלייה ולסייע בכל זמן".

בין השאר שוחח דגן עם זוג פליטים מהעיר חראקוב, הגבר פרופסור לפיזיקה והאשה ד"ר לכלכלה, אשר סיפרו לדגן כי הם ברחו מביתם: "אין כמעט אוכל בחנויות, כדי לקנות אוכל צריך לחכות שעות בתור, לא חשבנו בעבר לעלות לישראל, אולם כעת לאחר הדברים הקשים שמתרחשים באוקראינה, אנחנו שוקלים זאת ברצינות". דגן סיפר לשניים על השומרון ועל המשפחות המבקשות לקלוט פליטים יהודים מאוקראינה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]