לקראת ההצבעה על חוק האזרחות: שמחה רוטמן מסביר על הסכנה הביטחונית שבאיחוד משפחות - 0404
לקראת ההצבעה על חוק האזרחות: שמחה רוטמן מסביר על הסכנה הביטחונית שבאיחוד משפחות יונתן סינדל, פלאש 90

לקראת ההצבעה על חוק האזרחות: שמחה רוטמן מסביר על הסכנה הביטחונית שבאיחוד משפחות

חבר הכנסת שמחה רוטמן נאם הערב (חמישי) במליאה לקראת ההצבעה על חוק האזרחות בקריאה שניה ושלישית והסביר על הסכנה הביטחונית שבאיחוד משפחות בתוך שטחי ישראל.

ח"כ רוטמן: "אני רוצה לפתוח בסיפור דווקא על המציאות העגומה של החוק הישן, כפי שהיה מאז שנחקק בשנת 2003 וסורס שוב ושוב על ידי בית המשפט העליון.

אני רוצה לספר לכם על בחור בשם כארים. כארים, בחור בן 19, תושב מזרח ירושלים. אביו נולד בירושלים ואמו ברשות הפלסטינית. הם התאהבו וביקשו להתחתן וכך אירע.

לפני 19 שנה נולד בנם כארים וכשמלאו לו 12 ביקש אביו עבורו מעמד של תושב קבע בישראל. ביקש וקיבל.

בבוקר יום ראשון השבוע, מעט אחרי השעה 4:30 לפנות בוקר, הגיע כארים, תושב בעל מעמד של קבע בישראל, הסתער לכיוונה של קבוצת שוטרים שניצבה בסמוך לשער חוטא שבעיר העתיקה, ותקף אותם בסכין.

כארים נוטרל. אבל המעורבות של רבים כמוהו, בני דור א ו-ב לאיחוד משפחות שנכנסו בחסות חוק האזרחות (הוראת שעה) הישן, גבוהה בהרבה מחלקם באוכלוסיה.

כארים קיבל "חינוך פלסטיני טוב". הוא למד במערכת החינוך את מיטב הספרות האנטישמית של העולם. שלמדינת ישראל אין זכות קיום ושהיהודים הם מקור הרוע בעולם. אחרי שקיבל את מיטב חינוך השנאה נגד ישראל, המדינה פרסה בפניו שטיח אדום מתוקף חוק האזרחות המחורר.

יצרנו, כפי שחווינו לאחרונה בזמן מבצע שומר החומות, ציבור רחב, המתגורר בארץ, ובני הדור השני שלו, נהנים מתושבות או מאזרחות, אך הזדהותם הלאומית נמצאת עם אויבינו.

מדינות רבות בעולם נמנעות מהענקת זכות אוטומטית לאיחוד משפחות. מדינות רבות עוד יותר נמנעות ממתן מעמד לאזרחים או תושבים של מדינות אויב.

החוק החדש רואה את הביטחון הלאומי של מדינת ישראל כמדינה יהודית, כמדינת הלאום של העם היהודי. המקום היחיד בעולם בו העם היהודי מממש את זכותו להגדרה עצמית, כערך מוגן לעצמו, שדורש הסתכלות כוללת ואמור להשליך גם על תושבי מדינות אוייב או תושבי יהודה, שומרון ועזה, המבקשים לבחור דווקא בישראל כמקום בו יתגוררו לאחר נישואיהם.

חומת המגן של ישראל תקבל היום חיזוק משמעותי. חיזוק שלעולם לא היה מתרחש אם באותו לילה, לפני שבעה חודשים, היינו נכנעים או מוותרים על דרישתנו למכסות ולשקיפות כתנאי לתמיכה בהארכת הוראת השעה.

שיטת הסלמי בה תוקן החוק בכל פעם, כשהכיוון הוא תמיד לעוד חור ועוד שחיקה ועוד חריג, הופסקה כעת. ברוך ה', לראושנה הוספנו לחוק האזרחות שעולה היום להצבעה, סעיף מטרה, שכולל בתוכו את ההגנה על מדינת ישראל כמדינה יהודית ואת הביטחון הלאומי בהקשרו הרחב. הוספנו אפשרות לשלילת תושבות הקבע ממי שמפר אמונים למדינת ישראל. וכמובן לראשונה נקבעה בחוק דרישה למכסת מקסימום וחובת שקיפות לכנסת על האישורים הניתנים.

ניתן לבחון ולשקול תיקונים בחוק, אבל אין שום סיבה לקבוע שהתיקונים יהיו תמיד רק לכיוון אחד. רק לכיוון של מדינת כל אזרחיה המאפשרת מימוש של "זכות השיבה" הלא קיימת של "העם הפלסטיני" הלא קיים.

מדינת ישראל היא מדינה יהודית, וכזו היא תישאר. גם אם בטעות, ועקב אינטרסים פוליטיים צרים, חברו חלק מהמפלגות הציוניות לקואליציה עם מפלגות שאינן מעוניינות בכך.

אני מקווה ששיתוף הפעולה של הסיעות הציוניות בכנסת הזו סביב חוק האזרחות, אינו אפיזודה חד פעמית. אני מחכה ומצפה ליום שחבריי הציוניים לכנסת, השבויים בלופ הפוליטי והתקועים בבור שכרו לעצמם, יבינו את גודל הטעות, ויזכרו עם מי צריך לשתף פעולה, ועם מי לא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]