הנשיא הרצוג לאחר פגישתו עם ארדואן: "היחסים ייבחנו במעשים - מצאתי מארח שפתוח לדיאלוג אמיתי" - 0404
הנשיא הרצוג לאחר פגישתו עם ארדואן: חיים צח, לע''מ

הנשיא הרצוג לאחר פגישתו עם ארדואן: "היחסים ייבחנו במעשים – מצאתי מארח שפתוח לדיאלוג אמיתי"

נשיא המדינה יצחק הרצוג סיכם הבוקר (חמישי) את פגישתו בטורקיה עם הנשיא המארח, רג'פ טאיפ ארדואן.

הרצוג: "מצאתי מארח שפתוח לדיאלוג אמיתי. הביקור נועד לשדר מסר של תקווה וחלופה לכל מי שחושב שעימות ואלימות יביאו תוצאות. ההיסטוריה בין שתי המדינות היא היסטוריה רוויית פרקים, שידעה עליות ומורדות וחוותה רגעים לא פשוטים בשנים האחרונות".

"דיברנו על התמודדות עם משברים שיכולים לקרות", הוסיף הנשיא, "אני רוצה שיהיה ברור – מדובר בתהליך נטול אשליות, המשקף מתאם אינטרסים אזוריים ובילטרליים. ישראל קנתה לה מעמד מרשים באזור, שמקנות לה הזדמנויות יוצאות דופן וטורקיה היא מדינה חשובה מאוד.

טורקיה מדינה חשובה מאוד, המדינה המוסלמית הראשונה שהכירה בישראל וכוננה איתה קשרים דיפלומטים. אפילו סיפרתי לארדואן על כך שדוד בן גוריון ויצחק בן צבי היו בוגרי אוניברסיטת איסטנבול. ובכל זאת כשאתה יורד למציאות בשטח, יש כל כך הרבה נושאים שהם לא בהכרח בעלי משמעות פוליטית כמו הנושא הכלכלי, הסחר, פיתוח היחסים בתחומים רבים או לדוגמה הסכסוך והמלחמה הנוראה באוקראינה שישראל וטורקיה מוצאות עצמן מדינות שמסוגלות לנהל דו שיח עם שני הצדדים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]