המשטרה נכנעה: בעקבות העתירה לבג"ץ יוסרו המחסומים ליהודים סביב בית משפחת יושבייב - 0404
המשטרה נכנעה: בעקבות העתירה לבג יאיר לוי המחדש

המשטרה נכנעה: בעקבות העתירה לבג"ץ יוסרו המחסומים ליהודים סביב בית משפחת יושבייב

בעקבות עתירה שהגישה משפחת יושבייב לבית המשפט העליון באמצעות ארגון חוננו, הודיעה הערב (רביעי) המשטרה כי היא תסיר את המחסומים שחסמו את הגישה ליהודים שביקשו לבקר את המשפחה. מתגובת המשטרה עולה כי לאחר הערכת מצב עדכנית בעניין הם החליטו להסיר את המחסומים שהוצבו בסמטה המובילה לבית המשפחה.

בתגובת המדינה לבית המשפט העליון בעקבות עתירת המשפחה, טענות המדינה כי המחסומים הוצבו במקום מסמכות המשטרה ומשקולים מקצועיים של שמירה על ביטחון הנפש, הרכוש והסדר הציבורי. בהמשך המכתב מציינים במשטרה כי בימים האחרונים הם הסירו את שני המחסומים שהיו בדרך לבית המשפחה וכן גם מחסום נוסף שהוצב בסמוך למקום. בנוסף הם מציינים כי הם ממשיכים לעקוב אחרי הנתונים המשתנים במקום מאז החלו ההתפרעויות בשכונה, ואם יהיה צורך הם ישיבו את המחסומים לשכונה.

כאמור, תגובת המשטרה מגיעה לאחר עתירה שהגישה משפחת יושבייב לבית המשפט העליון באמצעות עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו, כנגד המשטרה לאחר שזו הציבה מחסומים בכניסה לביתם ומנעה את הגעתם של אורחים וחברים למקום. משפחת יושבייב טענה כי לאור שריפת הבית, חברת הבניה וחברים שרוצים לעזור מנועים מלהגיע לביתם ולסייע להם. כמו כן נטען בעתירה כי מדובר בהחלטה שאינה מידתית וכי לא נעשתה שום פניה אל המשפחה על מנת להבין מה הפגיעה שנגרמת להם בתקופה קשה זו.

עו"ד אופיר שטיינר אשר מייצג את משפחת יושבייב מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה להודעת המשטרה: "מצער לראות כי רק עתירה לבג"ץ הובילה את משטרת ישראל לתת ליבה לפגיעה הקשה בזכויות שגרמה, כשפעלה באופן לא סביר ולא מידתי – הרבה מעבר לאיפוק שציווה עליה המחוקק לנקוט בהפעלת סמכויותיה. אנו שמחים בשמחת המשפחה הצעירה שתוכל כעת לשוב לביתה ולשקם את חייה, ומקווים כי להבא משטרת ישראל תדע לשעות גם לפגיעה בפרט ובזכויותיו.

מצופה מהמשטרה למנוע פגיעה בפרט ע"י אכיפה נגד הגורמים האלימים, ולא ע"י הצרת צעדיו של הנפגע. בהקשר זה, אנו מברכים על מאמצי המשטרה והשב"כ שהובילו לאחרונה להעמדת המחבלים שפגעו בטל לדין בעבירות חמורות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]