תומך בחרם על ישראל? יו"ר ועדת החוקה מונע דיון בתקנות חוק החרם - 0404
תומך בחרם על ישראל? יו אוליבר פיטוסי, פלאש 90

תומך בחרם על ישראל? יו"ר ועדת החוקה מונע דיון בתקנות חוק החרם

בכנסת ישראל יש לא מעט תומכי טרור ותומכי חרם על מדינת ישראל ובפרט על שטחי יהודה ושומרון, יו"ר וועדת החוק, גלעד קריב, מונע דיון שתפקידו לאשר את תקנות חוק החרם ובימין מאשימים אותו בתמיכה בחרם על ישראל.

אחרי שיו"ר ועדת החוקה סרב להיענות לפניית שליש מחברי ועדת החוקה ולדרישת פעילי ציבור ומאות עובדי חברת בן אנד גריס, לכנס את הוועדה טרם הפגרה ולאשר את תקנות חוק החרם, כעת מתברר שגם במהלך הפגרה הוועדה לא תדון בתקנות.

הבוקר פורסם לוח הזמנים של ועדת החוקה לחודש של הפגרה והתגלה כי בניגוד להבטחה של קריב, הכנסת שוב לא דנה בנושא. 

כזכור, רק בחודש האחרון הוציא ארגון אמנסטי, המקבל מימון מהמדינה בצורת הטבת מס (סעיף 46), דו"ח מיוחד ובו קרא לחרם על ישראל. בעקבות ההנתהלות של קריב ימשיך לקבל הארגון הקיצוני, כמו גם ארגוני נוספים הקוראים לחרם ודה-לגיטימציה של ישראל, הטבות מס מהמדינה.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מצער ומקומם ששוב ושוב קריב פוגע במאות עובדים ומסכן את פרנסתם. אנחנו קוראים לכלל חברי הוועדה להחרים את דיוני הוועדה עד לקיום דיון על תקנות חוק החרם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]