'אם תרצו' על קריאת נחמן שי: "רעיון פוסט ציוני ומסוכן שמסכן את קיומה של מדינת ישראל'' - 0404
'אם תרצו' על קריאת נחמן שי: שלמה מור, 0404

'אם תרצו' על קריאת נחמן שי: "רעיון פוסט ציוני ומסוכן שמסכן את קיומה של מדינת ישראל"

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, הגיב על קריאתו של השר נחמן שי "לתת למאות אלפי פליטים מקלט בישראל": ואמר כי מדובר ב"רעיון פוסט ציוני ומסוכן שמסכן את קיומה של מדינת ישראל".

"תנועת אם תרצו מתנגדת באופן נחרץ להכנסה מופקרת של מאות אלפי פליטים לא יהודים למדינת ישראל. למדינת ישראל יש צו מוסרי וערכי להיות עם סגולה ואור לגויים. הצו הזה מחייב אותנו לעשות מה שביכולתנו כדי לסייע מבלי לסכן את עצם קיומנו. הניסיון שלנו בסיוע למדינות רבות לאורך השנים בהתמודדות עם אסונות, חייב לבוא לידי ביטוי גם כאן. מדינת ישראל יכולה וצריכה לשלוח צוותי רפואה, סיוע, חבילות מזון ועוד כדי לסייע לפליטים בשטח שבו הם נמצאים.

למדינת ישראל אין גבול יבשתי עם אוקראינה. מדינת ישראל היא מדינה קטנה מאוד ו20 אחוז מאוכלוסייתה הוא מיעוט שאיננו חלק מהלאום המרכזי בה. הרעיון להכניס לכאן מאות אלפי פליטים מאוקראינה גובל בטירוף, בחוסר אחריות משווע במקרה הטוב ובאנטי ציונות קשה במקרה הרע.

אנו קוראים לשר התפוצות נחמן שי לבצע את תפקידו ולפעול למען הבטחת עתידו של העם היהודי בתפוצות. במקום להפעיל לחץ להכנסת גורמים זרים, שיפעל לשלוח משלחות סיוע אל מחנות הפליטים. הרבה יותר אפקטיבי, הרבה יותר אחראי והרבה יותר הגיוני.

מי שמשלה את עצמו שפליט אוקראיני יחזור למולדתו כנראה לא זוכר מה קרה כאן עם עשרות אלפי המסתננים מאפריקה. הרעיון של שר התפוצות, שאמור לעסוק ביהודי התפוצות, גובל בפוסט ציונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]