הישג לימין: משרד הבריאות נכנע ויאשר רישיון הפעלה למרכז צנתור מוח לביה"ח ברזילי באשקלון - 0404
הישג לימין: משרד הבריאות נכנע ויאשר רישיון הפעלה למרכז צנתור מוח לביה ויקיפדיה

הישג לימין: משרד הבריאות נכנע ויאשר רישיון הפעלה למרכז צנתור מוח לביה"ח ברזילי באשקלון

לאחר מאבק ממושך של חבר הכנסת אופיר כץ למען בריאות תושבי הפריפריה, משרד הבריאות הודיע היום (שני) במסגרת הצעת אי האמון שהגיש כץ בנושא, כי הוא נענה לבקשה להפעלת מרכז לצנתור מוח בבית החולים ברזילי באשקלון, והאישור ישלח לבית החולים בימים הקרובים.

על פי דו״ח שביקש חבר הכנסת כץ ממרכז המחקר והמידע של הכנסת, קיים היום רק מרכז אחד באזור הדרום, שממוקם בסורוקה. דבר המהווה סכנת חיים לאו החקרים המראים כי הסיכויים להחלמה של נפגע שבץ גבוהים פי 3.3 אצל מי שיעבור צנתור מוח תוך שעתיים.

חבר הכנסת אופיר כץ: "יום חשוב ומרגש, משרד הבריאות הקשיבו לזעקה שלי ושל תושבי הפריפריה אותם נשלחתי לייצג. חודשים שאני מציף את הנושא בדיונים, שאילתות ופניות לשר. מדובר כאן על הצלת חיים. אני אמשיך להאבק בכדי לצמצם את הפערים, ולדאוג שתושבי הפריפריה יקבלו שירות רפואי ראוי".

מנהל בית החולים, פרופ׳ חזי לוי: "זה עתה קיבלנו הודעה משמחת שמשרד הבריאות התיר לנו לבצע צנתורי מוח לחולים שלקו בשבץ מוחי. הדבר הזה יכול לסייע רבות בהצלת חיים ובהחשת השיקום לחולים שלקו בשבץ מוחי, כאשר בזמן נתון ומוגבל צריך לצנתר את מוחם, לפתוח את החסימה ובכך להציל את תאי המוח מפגיעה.

אני רוצה להודות למשרד הבריאות, ולחבר הכנסת אופיר כץ, שמאז היותו בוועדת הבריאות בכנסת וגם כעת, פועל רבות למען הרפואה בפריפריה וסייע גם בנושא זה.
אני מאוד מקווה שיפתח פרק חדש בבית החולים ברזילי בטיפול בנפגעי שבץ ובהחזרתם לתפקוד ככל שניתן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]