שר החוץ של אוקראינה: "אל על מרוויחה כסף ספוג בדם אוקראיני" - 0404
שר החוץ של אוקראינה: לע"מ

שר החוץ של אוקראינה: "אל על מרוויחה כסף ספוג בדם אוקראיני"

שר החוץ של אוקראינה תקף בחריפות את החברת התעופה הישראלית, בעקבות המשך השימוש לדבריו בחברת סליקה רוסית המתחמקת מהסנקציות הכלכליות על רוסיה.

השר האוקראיני דימטרו קולבה צייץ בטוויטר כי "בעוד העולם מטיל סנקציות על רוסיה על מעשי הזוועה הברבריים שלה באוקראינה, יש מי שמעדיף להרוויח כסף ספוג בדם אוקראיני. חברת אל על למשל, משתמשת במערכת ההסליקה 'מיר' שנועדה להתחמק מהסנקציות שהוטלו על רוסיה. לא מוסרי, ומכה אנושה ליחסי אוקראינה-ישראל".

מאל על נמסר בתגובה: "חברת אל על חסמה את השימוש בכרטיס אשראי מיר החל מה-28 פברואר 2022! צר לנו שלא נעשתה בדיקה פשוטה עימנו טרם הציוץ המטעה, מאחר והעובדות שונות בתכלית השינוי.

חברת אל על פועלת בתיאום מלא עם ממשלת ישראל. לאורך המשבר חילצה חברת אל על אלפי ישראלים יהודים וזרים מקייב והייתה מהחברות האחרונות שהפעילו טיסות לאוקראינה.

עם סגירת המרחב האווירי, הטיסה אל על מאות טונות של ציוד הומניטארי ורפואי לאוקראינה, חילצה יתומים ופליטים ודאגה להשיב אותם ארצה.
אל על מפעילה טיסות לרוסיה לבקשת ממשלת ישראל ואנו נוסיף לחלץ ישראלים ויהודים מרוסיה, כל עוד הדבר אפשרי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]