לא הגיעו להסכמות: המדינה מבקשת מבג"ץ ארכה של 48 שעות להגשת תשובה בנוגע לחאן אל אחמר - 0404
לא הגיעו להסכמות: המדינה מבקשת מבג תנועת רגבים

לא הגיעו להסכמות: המדינה מבקשת מבג"ץ ארכה של 48 שעות להגשת תשובה בנוגע לחאן אל אחמר

לאור המחלוקות, לפחות על פי התדרוכים שמוציאים בממשלת בנט לתקשורת, בנוגע למתווה הרצוי בחאן אל אחמר ביקשה הערב פרקליטות המדינה מבג"ץ ארכה נוספת של יומיים על מנת להכריע כיצד תנהג בנוגע לפינוי חאן אל אחמר.

המדינה היתה אמורה להגיב עד היום לעתירה של של תנועת רגבים בדרישה לפנות את המאחז הבדואי הבלתי חוקי חאן אל אחמר, ולהודיע לבג"ץ מתי היא מתכוננת לאכוף את צווי ההריסה שהוצאו למקום כבר בשנת 2009.

בספטמבר האחרון ביקשה המדינה בקשה נוספת לדחיה של חצי שנה, תקופה שנגמרה היום.

בג"ץ כתב בהחלטתו מחודש ספטמבר כי "הציפייה היא כי בתום מועד זה תוצג לפנינו הכרעה ברורה, לאחר מיצוי כלל האפשרויות. פרק מיפוי המתווים ודרכי הפעולה עומד למצות את עצמו; אחריו מגיע שלב ההכרעה. מגמתנו היא להשלים את הדיון בעתירה זו סמוך לאחר שתוגש הודעת העדכון, ותגובות בעקבותיה; אם לטוב אם למוטב".

כזכור מדובר בעתירה השישית שהגישה רגבים בעניין. בשנת 2018 קבע בג"ץ כי מדובר בפסק דין חלוט אך כידוע, ישנו דין אחד לגבי פינוי יהודים מבתיהם, גם במקרים של חריגה בעשרות סנטימטרים או אפילו במקרים בהם המדינה שלחה אותם להתיישב במקום, ודין שונה לגמרי בנוגע לפינוי פולשים ערבים שפועלים ממניעים לאומניים.

מתנועת רגבים נמסר בתגובה לבקשת הדחיה: "המדינה כמעט חיכתה לדקה לחצות, בתקווה שחאן אל אחמר תהפוך לדלעת, ואנחנו ניעלם, אבל זה לא קרה.
ושוב ביקשה המדינה דחיה של יומיים כדי לקבל החלטה.

שנים אנחנו מחכים שמדינת ישראל תחליט מתי היא אוכפת את החוק בחאן אל אחמר. ואנחנו עדיין מחכים, אבל אין לנו שום כוונה להרפות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]