"השתלטות אסטרטגית על כביש 1" | קריאה לגדעון סער: אל תתן יד להכשרת חאן אל אחמר - 0404
מרים אלסטר פלאש 90

"השתלטות אסטרטגית על כביש 1" | קריאה לגדעון סער: אל תתן יד להכשרת חאן אל אחמר

פורום עוטף ירושלים שלח מכתב לשר המשפטים גדעון סער ובו תזכורות לאמירות והצהרות שפיזר בעבר בעניין פינוי החאן. בין היתר התחיל סער את קמפיין הבחירות לראשות הליכוד בסמוך לחאן, הצהיר כי יש לפנות את המקום והסביר על חשיבותו האסטרטגית. כעת מבקשים נציגי הפורום מסער למנוע את הסדרת החאן 300 מטר ממקומו הנוכחי.

במכתבם הסבירו נציגי הפורום כי משמעות הפרסומים האחרונים על כוונת הממשלה להסדיר את החאן 300 מטר ממקומו הנוכחי היא הסדרת המקום ומתן פרס לפורעי החוק. עוד הזהירו במכתב כי הדבר עלול לגרום להסדרה של מתחמים נוספים של בניה בדואית בלתי חוקית, ובעצם להשתלטות אסטרטגית על כביש 1 המוביל לירושלים.

במכתב צוטטו אמירות עבר של סער בנושא חאן אל אחמר. נציגי הפורום הזכירו לשר המשפטים כי את קמפיין הבחירות שלו לראשות הליכוד הוא פתח סמוך לחאן, ודרש לפנותו. בסיור המדובר העלה סער את שאלת השליטה במקום "אתה הוא זה שהעז לשאול את השאלה 'מי בעל הבית בחאן אל אחמר? ישראל או הרשות הפלסטינית הפועלת בסיוע האיחוד האירופי כדי לקבוע עובדות בשטח'?", נכתב בפניה.

עוד צוטט במכתב דרישתו של סער "לפנות את חאן אל אחמר מיד!", וכן אמירתו כי "ממנחם בגין למדנו שגם המובן מאליו ראוי שיאמר: יש לפנות את חאן אל אחמר". בנוסף, במכתב הובא קטע מראיון שנתן סער, בו הסביר את חשיבותו האסטרטגית של החאן "לא רחוק מכביש 1, בE1, מיקום אסטרטגי. זה חלק מהמאבק על ארץ ישראל.. ככל שהזמן יחלוף נראה עוד ועוד שלוחות (של בדואים)".

נציגי הפורום הדגישו בפניה לסער "היטבת להסביר. הסדרה של חאן אל אחמר בסמוך, תוביל בהכרח להסדרה של שאר מתחמי הבדואים ששוכנים באזור המיועד לחאן החדש – המשמעות היא הקמתו של כפר פלסטיני בגודל מועצה מקומית על העורק הראשי ממזרח לבירת ישראל – ירושלים".

במכתב הוזכר הפתרון שהוצע לתושבי החאן וכבר קיים בשטח – עשרות מגרשים שהוכשרו עבור התושבים באבו דיס באמצעות השקעה אדירה של מדינת ישראל.

בסוף המכתב פנו הנציגים לסער: "גדעון, תתעורר היום, אל תתן יד להקמתו של כפר פלסטיני ענק, על שטחי c, ועל העורק הראשי בין ירושלים לבקעת הירדן, זוהי תהיה בכייה לדורות. אל תתן יד לפגיעה אנושה באינטרסים הביטחוניים וההתיישבותיים בעוטף ירושלים, מטרת פורעי החוק, לחנוק את ירושלים, אנא אל תעניקו להם פרס. אכפו את החוק, פנו את החאן ללא פשרות וללא שטיקים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]