"המשפחה שלי שמחה שהתגייסתי": עשרות חיילים חרדים חגגו סיום מסלול בחיל האוויר - 0404
רועי קור

"המשפחה שלי שמחה שהתגייסתי": עשרות חיילים חרדים חגגו סיום מסלול בחיל האוויר

עוד לפני שעברו בכנסת החוקים המבקשים לגייס חרדים בכפייה, יש מי שבוחר להתגייס ולשרת בלי שפוליטיקאים רווי אינטרסים ושנאה לחרדים יבואו לעשות עליו סיבוב. 

עשרות חרדים סיימו היום מחזור נוסף, גדול מאי-פעם, של מפעילי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) מהמגזר החרדי בחיל-האוויר. המסיימים עמדו על רחבת המסדרים ומהקהל עלתה גאוות ההורים, ובתו התינוקת של אחד המסיימים שצפתה בבמה מזרועות אמה.

מסלול צמ״ה קיים כ-11 שנים בחיל האוויר ומשרתים בו חיילים חרדים רבים אולם מחזור זה הוא, כאמור, הגדול ביותר אי פעם והוא מסמן מגמה של התרחבות מספר החרדים המשרתים בחיל האוויר ואולי אף בצה״ל.

עבור טוראי יצחק, הגיוס לצה"ל היה הזדמנות לקחת את עצמו בידיים: "אף פעם לא הייתי במסגרת, נשרתי מהלימודים ויצאתי מהבית בגיל 13. בהתחלה היה לי ברור שלא אתגייס לצבא, אבל אז הגעתי למכינה קדם צבאית, המסגרת הראשונה שבה שרדתי, והעובדים הסוציאליים והחברים עודדו אותי להתגייס.

המשפחה שלי שמחה שהתגייסתי, כי זה אומר שאהיה במסגרת ולא ברחוב. אני מאמין באורח החיים החרדי וחושב שראוי ללמוד תורה בישיבה. אבל אני כבר לא למדתי, ובמקרים כאלו אני חושב שצריך להתגייס".

באירוע נכח ראש לה"ק כוח אדם תת אלוף איתמר רייכל, רמ״ח חת״ם, רמ״ח בינוי בחיל, ראש תחום חרדים בחיל האוויר יוסי ריבקין וכן רבני עמותת נצח יהודה המלווים את המסלול מיום הקמתו.

תא״ל רייכל העניק תעודות הוקרה לרב יצחק דויטש מעמותת נצח יהודה ולראש תחום חרדים בחיל האוויר יוסי ריבקין על הירתמותם למען המסלול ולמען שילוב חרדים בצה״ל.

רועי קור

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]