ארדן: "מצפים מכוח יוניפי"ל למנוע מחיזבאללה להפוך את לבנון לבסיס שיגור טילים" - 0404
ארדן:

ארדן: "מצפים מכוח יוניפי"ל למנוע מחיזבאללה להפוך את לבנון לבסיס שיגור טילים"

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, נפגש היום (חמישי) עם מפקד יוניפי"ל החדש ארולדו לזרו, אשר נכנס לתפקידו לפני מספר שבועות. ארדן הביע דאגה מכמות האירועים ההולכת וגדלה בעת האחרונה של תקיפת כוחות יוניפי"ל על ידי פעילי חיזבאללה, ומכך שחיזבאללה ממשיך לפגוע בחופש הגישה והתנועה של חיילי יוניפי"ל.

בנוסף, הציג את תמונת המצב בדרום לבנון, המראה כי חיזבאללה משתמש כשיטה בבתי אזרחים להטמנת טילים ורקטות בהיקף עצום, וכי המשך המצב הקיים עלול להוביל בעתיד לעימות צבאי שימיט אסון על לבנון. השגריר דרש כי תמונת מצב זו תשוקף ותופיע בדו"חות יוניפי"ל המוגשים למועצת הבטחון.

השגריר ארדן הבהיר למפקד יוניפי"ל: "לכוח יש משימה חשובה מאד, אך לצערי במצב כפי שהוא היום – יוניפי"ל אינו ממלא את משימתו. אני מצפה מיוניפי"ל לאכוף את המנדט שלו בדרום לבנון, לא ייתכן שחיזבאללה ימשיך לעשות כרצונו בשטח האחריות שלכם. אם חיזבאללה ימשיך בפעילות הטרור שלו, המצב עלול להתדרדר לעימות, וישראל תצטרך להגיב בעוצמה – ובכך חיזבאללה ימיט אסון כבד על מדינת לבנון כולה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]