פיצוץ במשא ומתן בין עובדי משרד החוץ לאוצר: מיום ראשון העיצומים יוחרפו משמעותית - 0404
פיצוץ במשא ומתן בין עובדי משרד החוץ לאוצר: מיום ראשון העיצומים יוחרפו משמעותית אוליבר פיטוסי, פלאש 90

פיצוץ במשא ומתן בין עובדי משרד החוץ לאוצר: מיום ראשון העיצומים יוחרפו משמעותית

הבלגן במשרד החוץ חוגג. לאחר הסרטונים שהפיקו נגד שר החוץ לפיד בעקבות פגיעה בשכרם ובתנאיהם, עובדי משרד החוץ הגיעו הבוקר לישיבת המשא ומתן עם אנשי משרד האוצר לאחר חודשים ארוכים של סכסוך עבודה. בתום פגישה שנכשלה והובילה לפיצוץ במגעים – האשימו עובדי משרד החוץ כי נציגי הממונה על השכר במשרד האוצר נקטו באסטרטגיה של היתממות וסירבו לתת מענה לאף אחת מדרישות העובדים.

בוועד עובדי משרד החוץ הנחו על החרפה דרמטית של העיצומים החל מיום ראשון. העיצומים יכללו הפסקה מוחלטת של תכתובות אלקטרוניות ובהם הודעות דוא"ל, מברקים ותכתובות ווטסאפ בין המטה לנציגויות, הפסקת קשרי העבודה בין עובדי משרד החוץ למשרד ראש הממשלה והמל"ל, הפסקת כלל הטיפול בביקורים יוצאים של נבחרי ציבור, פגיעה נרחבת במערך הדואר הדיפלומטי ועצירת רוחבית של כל טיפול באשרות העבודה, בכל הנציגויות בעולם.

צעדים אלו מתווספים לעיצומים שכבר מתקיימים היום במשרד החוץ ואשר כבר הובילו לפגיעה נרחבת בשירות לציבור. הוועד הודיע כי לפי שעה תוחרג הפעילות באוקריאנה מהעיצומים, כדי למנוע סכנה לחיי אזרחים ישראלים.

יו"ר וועד עובדי משרד החוץ, יוסי לוי-ספרי, מסר: "בזמן שלוחמי משרד החוץ מצילים כל ישראלי שנמצא באוקראינה, כאן במשרד האוצר מתייחסים אלינו באדישות וכתף קרה, נלחמים בנו ומפנים את האש אלינו. אנחנו לא נוכל להשלים עם זה ונצטרף להחריף את העיצומים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]