ביהמ"ש הורה לשחרר את כלל עצורי חומש. חוננו: "המעצרים נועדו למראית עין ולצרכים פוליטיים" - 0404
ביהמ חוננו

ביהמ"ש הורה לשחרר את כלל עצורי חומש. חוננו: "המעצרים נועדו למראית עין ולצרכים פוליטיים"

בית משפט השלום בירושלים דחה הערב (רביעי) את בקשת המשטרה והורה על שחרורם למעצר בית של כל עצורי חומש שנעצרו הבוקר במסגרת גל המעצרים שביצעו הלילה בלשי ימ"ר ש"י. 

כזכור, גל מעצרים כנגד תלמידי ישיבת חומש התרחש במהלך שעות הבוקר המוקדמות ועורר מהומה בכנסת, לאחר שבמהלך המעצרים ביצעו הבלשים חיפושים בבתי העצורים העירו הבלשים את תלמידי הישיבה משנתם וביצעו מעצרים לעיני נשותיהם וילדיהם של חלק מהעצורים וזאת במקום לזמנם לחקירה בדרך רגילה, במה שנראה כמעצר שנועד לצורכי יח"צ ולקידום פוליטי של המהלך לגרש את תלמידי הישיבה במחומש.

עו"ד עדי קידר מתח ביקורת על התנהלות המעצרים: "בית המשפט דחה היום את בקשת להאריך את מעצרם של החשודים ב-10 ימים והורה על שחרורם בתנאים מגבילים. אנחנו נלמד את ההחלטה ונערער על עצם התנאים ולא נפסיק ולא נעצור את הפעולות נגד התיק הזה עד שהוא ייסגר לחלוטין. היה פה מהלך פסול מצד המשטרה, המעצר הזה כולו, כחודשיים לאחר האירוע הקשה בו נרצח חברם לישיבה היה אך ורק למראית עין ומסה לשרת מטרות של פוליטיקה ומערב את המשטרה בדברים שאינם צריכים לקרות".

עו"ד נתי רום הביע סיפוק על פסק הדין שניתן: "אנחנו שמחים כי בית המשפט החליט לשחרר את כל העצורים, ועל הודעת משטרת ישראל כי אין בכוונתה לערער על החלטה זו. בזמן הדיון גם הובאה אמירה מצד המשטרה שחלק מהעצורים נעצרו כתרגיל חקירתי, כאשר לאחר מכן מיהרו להכחישה.

לצערנו ישנם מקרים רבים בהם משטרת ישראל לא מביאה בפני השופט המוציא את צו המעצר את הפרטים המלאים, ובכך מטעה את בית המשפט. כתוצאה מכך כמות החפים מפשע שאין בסיס למעצרם במדינת ישראל גבוהה. כולי תקווה כי תופעה פסולה זו תיפסק, כמו גם ידה הקלה של המשטרה במעצרים המוניים בפרט כאשר מדובר במתיישבים ביהודה ושומרון, ללא קשר לחומר הראיות ולעברות וללא עילת מעצר". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]