נתניהו: "ראש ממשלה בישראל חייב לדעת להגיד לא לאמריקה כשיש נושא קיומי" | צפו - 0404
נתניהו:

נתניהו: "ראש ממשלה בישראל חייב לדעת להגיד לא לאמריקה כשיש נושא קיומי" | צפו

ראש הממשלה לשעבר נתניהו תקף הערב (שני) את ממשלת בנט-לפיד בדיון ארבעים חתימות במליאת הכנסת ואמר כי בנט ולפיד מרכינים ראש בפני ארה״ב בכך שאינם מתנגדים להסכם שצפוי לפגוע קשות בביטחון ישראל.

נתניהו: "אלה ימים רגישים בזירה העולמית ובימים כאלה מוטב למעט בהתבטאויות בנושא העולמי שעומד על הפרק, בוודאי כשמדובר בהתבטאויות מיותרות. עוד יהיה הרבה מה לומר בנושא אבל עכשיו זה לא הזמן. האבסורד הוא שממשלת ישראל בוחרת לדבר ולדבר דווקא בעניין הזה, אבל בעניין אחר, שחייבים באמת לדבר בו וחייבים באמת לעשות בו, היא שותקת והיא לא עושה כלום. שום דבר – מול הדהירה להסכם הגרעין שיאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני נגדנו, הסכם שמגיע בזמן הקרוב. בנט ולפיד לא אומרים כלום ולא עושים כלום.

בנט ולפיד לא נלחמים בדעת הקהל העולמית, לא מגייסים את הקונגרס האמריקני. הם מרכינים ראש בפני ארה״ב. לפני כמה חודשים בנט אמר: ״אנחנו לא דובי לא-לא. לא נתנגד לכל הסכם. אנחנו לא מחפשים לריב״. לפני חודש וחצי שר החוץ לפיד אמר: ״הצלחנו במידה מסוימת לגרום לעולם להקשיב לנו״. עוד הצלחה כזאת ואבדנו. ״ההצלחה״ הזאת הביאה לכך שארה״ב הסירה סנקציות נגד איראן. זה אבסורד שממשלת ישראל שותקת לחלוטין בעניין זה. טוב, אני בטוח שאתם רואים את המומחיות של הממשלה הזאת במישור הבינלאומי. לפיד אמר רק לפני שבועיים ״לא תהיה פלישה לאוקראינה״. שר האוצר ליברמן אמר: ״חייזרים יפלשו לאוקראינה לפני שיפלשו אליה חיילים רוסים״. השתיקה של בנט ולפיד מול הסכנה הקיומית של איראן גרעינית היא לא פחות ממדהימה.

בן גוריון אמר ״לא״ לאמריקה. אשכול אמר ״לא״ לאמריקה. בגין אמר ״לא״ לאמריקה. ראש ממשלה בישראל חייב לדעת להגיד ״לא״ כשיש נושא קיומי, אבל בנט ולפיד אומרים ״כן״ ומרכינים ראש מול הסכם מסוכן שנותן לאיראן הרבה מאוד כסף כדי לחמש את אויבינו, להגדיל את הטרור נגדנו ולבנות ארסנל של פצצות גרעין שמיועדות להשמיד אותנו. בנט ולפיד לא עושים כלום, שום דבר.

כולם רואים היום מה קורה למדינה כשהיא נתונה לחסדי אחרים. כולם גם מבינים היום, יותר מתמיד, מה שוות ערבויות בינלאומיות או הסכמים בינלאומיים. בלי כוח ובלי הנכונות להפעיל כוח – אין להם שום ערך.

מדינת ישראל חייבת להמשיך בדרך האיתנה שאנחנו צעדנו בה ולא בדרך הצייתנות וההתרפסות שהממשלה הזאת הולכת בה. אם הממשלה הייתה נלחמת נגד איראן היא הייתה מקבלת מאיתנו גיבוי ותמיכה, כפי שעשיתי מול שרון ואולמרט. אבל בנט ולפיד לא עושים כלום בזמן שתוך זמן קצר יחזרו להסכם גרעין מסוכן שיאיים על עתידנו.

לישראל יש את היכולת למנוע מאיראן נשק גרעיני. ישראל חייבת להתנגד בתוקף להסכם הגרעין המסוכן ולמנוע בכל מחיר מאיראן מלהשיג נשק גרעיני. זה הנושא החשוב ביותר שצריך להעסיק את ממשלת ישראל בימים אלה, לפני שההסכם הרע הזה נחתם. בימים האלה אין ממשלה בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]