תבוטל החובה של ישראלים לבצע בדיקת קורונה לפני עלייה לטיסה לישראל - 0404
תבוטל החובה של ישראלים לבצע בדיקת קורונה לפני עלייה לטיסה לישראל יוסי אלוני, פלאש 90

תבוטל החובה של ישראלים לבצע בדיקת קורונה לפני עלייה לטיסה לישראל

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה, העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות. התיקונים נועדו להקל על הציבור ולהסיר מספר מגבלות, במסגרתן תבוטל החובה החלה על אזרח ישראל, תושב או בעל רישיון ארעי לכניסה לישראל, להציג תוצאה שלילית לפני עלייה לטיסה לישראל ממדינות שהיציאה אליהן לא הוגבלה (מדינה אדומה).

נציגת משרד הבריאות, עו"ד טל פוקס, הציגה את התיקונים ואמרה כי התקנות מבטלות, כאמור, את החובה החלה על אזרח ישראלי, תושב קבע או תושב ארעי שלא חזר ממדינה אדומה להציג תוצאת בדיקה שלילית לפני העלייה לטיסה. עו"ד פוקס ציינה כי נכון להיום אין מדינות המוגדרות אדומות. היא הוסיפה כי זרים עדיין ידרשו להציג בדיקת PCR שלילית לפני הכניסה.

היא אף ציינה כי עוד מוצעות לבטל הוראות נוספות כמו ההוראה על צמצום כבודה וההוראה על צמצום שירותי המזון בטיסה וצמצום התקהלות על הטיסה. כאמור, הוועדה אישרה את התקנות והן יכנסו לתוקף הלילה בחצות, החל מה-1 במרץ 2022, ועד 28 במרץ 2022.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]