מגבה את סמוטריץ׳: הנשיא הרצוג ביקר בחריפות את הארגון היהודי הבריטי - 0404
מגבה את סמוטריץ׳: הנשיא הרצוג ביקר בחריפות את הארגון היהודי הבריטי תומר ניוברג, פלאש90

מגבה את סמוטריץ׳: הנשיא הרצוג ביקר בחריפות את הארגון היהודי הבריטי

בנאום שנשא היום (שני), נשיא המדינה הרצוג בפני חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, גינה הנשיא הרצוג בחריפות את ההשתלחות חסרת הרסן של הארגון היהודי הבריטי כלפי יו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ שביקר באנגליה לפני כשבועיים, ושלל את את הלגיטימיות של שיח חרמות כלפי מנהיגים ישראלים בתפוצות.

"ח"כ סמוטריץ' מנהיג מפלגה ידועה מאוד שזוכה לתמיכה בציבור הישראלי. אני לא תומך בעמדותיו אבל מכבד דמוקרטיה". אמר הנשיא.

הרצוג ציין את קשריו של ח"כ סמוטריץ' לאורך השנים עם יהדות התפוצות ואת היכרותו הקרובה עם השיח אותו הוא מנהל עם כל חלקי העם היהודי. "גם אתם בסוכנות היהודית נפגשתם איתו ועם הדיאלוג שהוא מייצר. זו הסיבה שמצאתי את הציוצים של הארגון הבריטי לא ראויים, מבישים ומעוררים אי נוחות גדולה". עוד הוסיף: "יש לנו מספיק מריבות ושיח רעיל בתוכינו ושיח חרמות שכזה רק מגדיל את הפער ולא תורם דבר".

הרצוג קרא לארגון להתנצל בפני ח"כ סמוטריץ' ולהזמין אותו לדיאלוג.

ח"כ סמוטריץ׳ מסר בתגובה: "אני מודה לנשיא על דבריו הנכוחים והמתבקשים ועל מאמציו לשימור אחדות העם היהודי בארץ ובתפוצות. יש ויהיו מחלוקות אבל הדרך לנהל אותן אינה בחרמות והטחת עלבונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]