הזרמת מים עכורים לים: עיצום כספי בסך 2.9 מיליון שקלים על חברת בריטיש ישראל הייטק - 0404
הזרמת מים עכורים לים: עיצום כספי בסך 2.9 מיליון שקלים על חברת בריטיש ישראל הייטק שרון עדי, המשרד להגנת הסביבה

הזרמת מים עכורים לים: עיצום כספי בסך 2.9 מיליון שקלים על חברת בריטיש ישראל הייטק

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך 2,888,297 שקלים על חברת בריטיש ישראל הייטק, העוסקת בפרויקטים של נדל"ן ובנייה, לפי חוק מניעת זיהום ים ממקורות יבשתיים. החברה פעלה בניגוד לתנאי ההיתר להזרמת מי תהום לים אשר היה ברשותה, והזרימה במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר 2019 מים עכורים ברמות ובכמויות גבוהות לים באזור טירת הכרמל, במספר מועדים.

החברה הפרה את תנאי היתר ההזרמה שניתן לה על ידי הוועדה הבין-משרדית למתן היתרי הזרמה לים במספר פרמטרים, כולל חריגה מהכמות המותרת, הזרמת מים עכורים מעבר למותר, אי ביצוע בדיקות, ניטור ובקרה וכן אי דיווח כנדרש על החריגות לגורמים הרלוונטיים.

בשימוע שערך רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה לחברה בחודש אוקטובר 2019, עלה כי החברה לא פעלה בכל האמצעים העומדים לרשותה להפסקת ההזרמה האסורה, שנמשכה 25 ימים, על אף שהייתה מודעת לה. מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית סיירו בשטח ותיעדו את ההזרמה החורגת מתנאי ההיתר. לאחר השימוע, התקינה החברה את האמצעים הנדרשים על מנת לעמוד בתנאי היתר ההזרמה לים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]