מנהיגי הפדרציה היהודית באוקראינה ליהודי המדינה: הישמעו להנחיות. אל תצאו מהבתים! - 0404
מנהיגי הפדרציה היהודית באוקראינה ליהודי המדינה: הישמעו להנחיות. אל תצאו מהבתים!

מנהיגי הפדרציה היהודית באוקראינה ליהודי המדינה: הישמעו להנחיות. אל תצאו מהבתים!

נוכח פריצת המלחמה, רבני 160 הקהילות היהודיות באוקראינה הוציאו הנחיות מיוחדות למנהיגי הקהילות במדינה, ביקשו מהם לשמור על כלל ההנחיות, לדאוג לכל היהודים בעריהם והדגישו כי הם נשארים במדינה, לצידם. יחד עם זאת, מי שיכול לעזוב את אוקראינה בצורה בטוחה, מוטב שיעשה זאת דרך מעברי היבשה.

למרות שרוב הרבנים ושלוחי חב"ד במדינה, בעלי אזרחות ישראלית או אמריקאית הם נשארו בה כדי להיות לצד בני קהילותיהם ברגעים קשים אלו, מתוך אחריות כבדה ומנהיגות.

בשעות הקרובות קיימו הרבנים פגישת חירום שבמהלכה ידונו האם לשלוח נשים וילדים מהקהילות היהודיות במזרח למקום מבטחים במערב המדינה

בהודעה שנשלחה בשבוע האחרון לרבנים, בידי הפדרציה, חודדו בין היתר הנחיות שנכתבו בידי אנשי ביטחון, כמו גם קב"ט הפדרציה:

1. במקרה של ירי מסיבי לכיוון הבתים – יש לכבות את האור לשכב ולהתחבא בחדרים/מעברים ללא חלונות.

2. יש להיות מוכנים לקבלת חברי הקהילה שאולי יבחרו להימלט אל ביתכם/בית הכנסת/ בית הספר של הקהילה – בכאלה מצבים, העדיפות הראשונה היא לרדת עם כולם למרתף.

3. יש להיות ערוכים עם כמות מים ואוכל יבש למספר ימים, כמו כן המצרכים צריכים להיות במקום נגיש ללא הפרעות בגישה, בכדי למנוע פאניקה ופגיעות.

4. יש להיות ערוכים לנפילות של רשתות ה: תקשורת/חשמל/מים וגז/חסר בדלק בתחנות.

5. מזכירים שוב שיש צורך להכין תיק עם כל המסמכים/ציוד למספר ימים למקרה ויתבצע פינוי".

בפדרציה אומרים: "אנחנו קוראים ליהודי העולם להתפלל לשלום ומקווים שהמלחמה הזו תסתיים ללא נפגעים בנפש. אנו בטוחים שבקרוב נזכה לייעוד התנ"כי 'וכיתתו חרבותם לאיתים וחנינותיהם למזמרות'".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]