הצעת חוק לצרף את משפחות נפגעי הטרור כצד בהליך המשפטי עברה בטרומית - 0404
הצעת חוק לצרף את משפחות נפגעי הטרור כצד בהליך המשפטי עברה בטרומית דוברות הכנסת

הצעת חוק לצרף את משפחות נפגעי הטרור כצד בהליך המשפטי עברה בטרומית

היום (רביעי) עברה בקריאה טרומית במליאת הכנסת הצעת החוק שתאפשר למשפחות נפגעי הטרור לקבל את זכותם האנושית והבסיסית להיות צד בדיון המשפטי לאחר שאיבדו את יקיריהם באירועי טרור או נפצעו בעצמם בפיגוע.

הצעת החוק נולדה בעקבות אירוע הדקירה המזעזע שהתרחש במהלך חודש אוגוסט 2020 בו נרצח הרב שי אוחיון הי"ד בצומת סגולה בעיר פתח תקוה, בעוד המשפחה מנסה לאסוף את השברים, יתומים רכים, ואלמנה מרוסקת, המבינים שאבא לא יחזור ונאלצים לשמוע באמצעות כלי התקשורת השונים שנחתם הסדר טיעון עם הרוצח של אביהם הי"ד כאשר הם אינם צד כלל בהליך המשפטי.

חבר הכנסת אוריאל בוסו, שהגיש את הצעת החוק, מסר: "את ההצעת החוק הזו הגשתי כי הגיע העת לשנות את האבסורד הגדול הזה בכדי שאותם משפחות לא יקבלו מכה נוספת בזה שישמעו באמצעי כל התקשורת, אלא יהיו חלק בלתי נפרד בהליך המשפטי שמתנהל בעניין יקיריהם, זה המעט שבמעט שאנחנו יכולים לעשות עבורם".

מנכ"ל בצלמו, שי גליק, מיוזמי הצעת החוק, מסר: "אני מברך על אישור החוק. בני משפחה שכולה שבוחרים להילחם בפוגעים ובוחרים לדאוג שלא יהיו עוד משפחות שכולות זכאים לתמיכה ולהיות חלק מהדיון. לא ייתכן שרק ארגוני שמאל קיצוני במימון זר יככבו בבתי משפט ומשפחות שכולות לא.

נמשיך לפעול לקידום החוק עד לאישורו הסופי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]