צפו בתיעוד הקשה: ערבי תוקף נער יהודי סמוך לסוסיא - 0404

צפו בתיעוד הקשה: ערבי תוקף נער יהודי סמוך לסוסיא

ביום חמישי התקבל דיווח בדיעבד על תקיפת נערים תושבי סוסיא על הציר שבין היישוב לאתר סוסיא הקדומה, התקיפה בוצעה ע"י ערבי המתגורר בסמוך למקום.
הנערים שהיו בדרכם לאתר סוסיא עם עדר צאן הותקפו באבנים ואחד מהם נפצע לאחר שהתוקף חבט בראשו באמצעות אבן גדולה.

התוקף נמלט מהמקום לאחר התקיפה והנערים פנו עצמאית ליישוב, הנער שנפגע בראשו נזקק לטיפול רפואי. מדובר באירועים חוזרים במרחב הזה בהם מוטרדים העוברים במקום ע"י ערבים מהאזור.

בפעילות ממוקדת של משטרת ישראל בשת"פ עם מודיעין חטיבת יהודה וגדוד המיל' 6646 נעצר התוקף לאחר שהסתפר והתגלח בניסיון להסתיר את זהותו והועבר להמשך חקירה וטיפול כוחות הביטחון.

התקיפה אותה ביצע היום הערבי לא הייתה הראשונה, ונחישות מצד צה"ל מהמשטרה ככל הנראה הייתה מונעת אותה. 

יוסף שטרית ואביו משה, יצאו לפני כשלושה שבועות לבצע עבודות מדידה מטעם חברת אמנה באיזור גל האבנים העתיק בסוסיא והותקפו על ידי אותו הערבי שתקף היום את הנער היהודי ופצע אותו בראשו.

יוסף שטרית סיפר לחדשות 0404 כי בתאריך 06.02.2022 יצאנו אני ואבי לבצע עבודות מדידה לפי הזמנה של חברת אמנה, באיזור גל האבנים העתיק בסוסיה.
במרחק של כ-100 מטרים מאיתנו ישנה עמדה צבאית מאוישת בחיילים, אך ללא קו ראיה נקי.

במהלך העבודה עלו לכיוון שלנו, ממש עד השביל, מספר ערבים מלווים בפעילי שמאל אנרכיסטים המצויידים במצלמות. הערבי הנ"ל תקף אותי ואף ניסה לפגוע במכשיר המדידה שהיה איתי אשר עלותו נאמדת בכ-100 אלף שקלים.

במהלך התקיפה הזעקתי את רבש"צ היישוב, שהגיע והזעיק גם את הצבא והמשטרה. כשהגיעו הכוחות, התוקף נעלם ובמקומו הגיעו עשרות פורעים ערבים אחרים, שפוזרו על ידי הכוחות.

ניסינו להמשיך בעבודה אך הזמן שנותר לא איפשר לנו, ועד לרגע זה אנו ממתינים לאישור לליווי צבאי רק בכדי שנוכל להשלים את העבודה שהינה בתוך היישוב עצמו".

"למעשה התוקף הערבי ברח ולא נעצר ואף אחד לא חקר אותו על התקיפה, מה שאפשר לו לתקוף היום יהודי נוסף", הוסיף שטרית.

יוחאי דמרי, ראש המועצה: "בעוד שקמפיין "אלימות המתנחלים" השקרי הולך ותופץ תאוצה, מעל דפי עיתונים, בדיונים בכנסת ובשלטי חוצות, האלימות האמיתית ביהודה ושומרון, היא זו שאנחנו סופגים כלפי המקבלת רוח גבית גם מגורמים בקואליציה, האלימות הזו מרימה את ראשה יותר מדי פעמים בזמן האחרון" דמרי הוסיף בעוקצנות כי הוא רוצה לשמוע את שר הבריאות הורוביץ ואת השר לבטחון פנים עומר בר לב מגנים את האירוע האלים והמכוער הזה כלפי רועה צאן יהודי, שהותקף על רקע לאומני גזעני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]