בזה אחר זה - אושר בטרומית: הגדלת קצבת הילדים והנחה בארנונה - 0404
בזה אחר זה – אושר בטרומית: הגדלת קצבת הילדים והנחה בארנונה דוברות הכנסת

בזה אחר זה – אושר בטרומית: הגדלת קצבת הילדים והנחה בארנונה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק סיוע למשפחות ברוכות ילדים, התשפ"א-2021 של חבר הכנסת משה אבוטבול וקבוצת חברי הכנסת. 30 חברי כנסת תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

מוצע להגדיל את סכום קצבת הילדים, כך שהקצבה בעד הילד הראשון תהיה בסכום של 300 שקלים, בעד הילד השני – 350 שקלים, בעד הילד השלישי – 400 שקלים, ובעד הילד הרביעי ואילך – 500 שקלים. כמו כן מוצע להעניק הנחה בארנונה למשפחה עם ארבעה ילדים או יותר בשיעורים המפורטים בהצעת החוק.

בדברי ההסבר נכתב: "משפחות ברוכות ילדים רבות סובלות ממיעוט הכנסות וחלקן אף מצויות מתחת לקו העוני. מטרת הצעת חוק זו היא לסייע למשפחות אלה במספר דרכים: ראשית, מוצע כי משפחות ברוכות ילדים שלהן 4 ילדים או יותר יזכו להנחות בתשלומי הארנונה, בשיעורים שבין 40% ל-100% בהתאם למספר הילדים במשפחה.

מוצע להגדיל את סכום קצבת הילדים לכל ילד, כך שהקצבה בעד הילד הראשון תעמוד על 300 שקלים, בעד הילד השני – 350 שקלים, בעד הילד השלישי – 400 שקלים, ובעד הילד הרביעי ואילך הקצבה תהיה בסכום קבוע של 500 שקלים. הסכומים האמורים יעודכנו בהתאם לכללים המנויים בהגדרת הסכום הבסיסי הקיימת כיום בחוק. בנוסף, מוצע להגדיל את מענק הלידה המשולם לאישה שהיא אם לארבעה ילדים לפחות, כך שמענק הלידה שתקבל יהיה 40% המשכר הממוצע (סעיף 2(2) המוצע), וכן מוצע להגדיל את גיל הילדים הזכאים לקצבת ילדים מגיל 18 לגיל 21. העלאות אלה יסייעו למשפחות ברוכת ילדים בכיסוי הוצאותיהן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]