ח"כ בן גביר נחקר במשטרה והתבקש למסור טביעת אצבעות כדי לזהותו: "המשטרה הפכה לכלי לניגוח פוליטי" - 0404
ח יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ בן גביר נחקר במשטרה והתבקש למסור טביעת אצבעות כדי לזהותו: "המשטרה הפכה לכלי לניגוח פוליטי"

למרות חסינותו ובצעד חריג ויוצא דופן, נדרש בן גביר למסור טביעת אצבעות כאשר החוקר טען כי הדבר דרוש כדי לזהותו. בן גביר התנגד לתת טביעות אצבע והודיע לחוקר כי מדובר בצעד לא חוקי שנועד להשפילו.

החוקר המשיך להתעקש אך בן גביר הודיע כי הוא מסרב ושאל את החוקר מדוע מנבחרי ציבור אחרים לא התבקש צעד כזה למרות שנחקרו.

בסופו של דבר ולאחר שח"כ בן גביר שהוא גם עו"ד התעקש שלא לתת והציע לשוטרים לקיים דיון בבית המשפט, נסוגו במשטרה והחקירה הסתיימה ללא מתן טביעות אצבע.

לדברי בן גביר: "המשטרה הפכה ככלי לניגוח פוליטי, לאחר שבמשטרה נזכרו לזמנו לחקירה לאחר חודשיים. הציבור מבין שעיתוי הזימון לחקירה הוא על רקע מאבקו למען בטחון תושבי שמעון הצדיק, שם המשטרה מסרבת בהוראה מגבוה להציב שמירה קבועה.

המשטרה יודעת שהסתבר שאחד "המאבטחים" תומך חמאס והשני אסיר בטחוני שהורשע בזריקת אבנים ובקבוקי תבערה על חיילי צה"ל. דרישתם של המשטרה לקחת ממני טביעות אצבעות כביכול בטענה שצריכים לזהות אותי, היא משפילה ונוגדת את החוק הקובע שנטילת טביעת אצבעות נחשבות כחלק מחיפוש ועל חברי כנסת לא עושים חיפוש. אגב, מדוע מח"כ עודה שנחקר רק לפני מספר ימים לא דרשו טביעת אצבע? מדוע מיותר מ-10 חברי כנסת שנחקרו בשנתיים האחרונות איש לא ביקש להזדהות באמצעות טביעות אצבע?.

אמשיך במאבקי למען תושבי שכונת שמעון הצדיק ואם אצטרך להגן על עצמי שוב, אעשה זאת ולא אתן לשוטרים לפעול בניגוד לחוק".

יצוין כי לנוכח סירובו של ח"כ בן גביר למסור טביעת אצבעות המשטרה נסוגה מדרישתה וח"כ בן גביר פנה ליועמ"ש וביקש לבדוק את הנושא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]