הבנות סיימו מסכת בגמרא לרפואת החתן שנפצע בחתונתו - 0404
הבנות סיימו מסכת בגמרא לרפואת החתן שנפצע בחתונתו

הבנות סיימו מסכת בגמרא לרפואת החתן שנפצע בחתונתו

לצד מאות האלפים בישראל ובעולם שציינו את סיום מסכת ׳מועד קטן׳ כחלק מלימוד הדף היומי קיימו גם בנות בית הספר היסודי מורשה בפ״ת אירוע חגיגי לאחר שהיו שותפות ללימוד המסכת בחודשים האחרונים במסגרת פרויקט התלמוד הישראלי.

באירוע עצמו העמיקו הבנות בלימוד סיום המסכת עם חומרי העשרה רבים מטעם התלמוד הישראלי. בנוסף תלמידות רבות הציגו חידושים ודברי תורה הנוגעים למסכת ׳מועד קטן׳ ואף הציגו מצגות על רבי יהודה הנשיא וסיפורים תלמודיים.

הפרויקט מתקיים בביה"ס בפ"ת זו השנה החמישית ברציפות, כאשר אלפי תלמידות זכו ללמוד מסכתות רבות בסיוע חומרי העשרה של ׳התלמוד הישראלי׳. התלמידות קיימו תפילות רבות להחלמתם של החתן איתי חיים בן אהובה שנפגע קשה ביום חתנותו, וכן לתושבת העיר איילת השחר בת אסתר והקדישו להם את הלימוד.

ענבל הלל מנהלת פרויקט "התלמוד הישראלי" בירכה את הבנות ואמרה: ״אנו גאים על ההתמדה, המסירות וההשקעה ואין לי ספק כי הן ישאו איתן לכל חייהן את הזכרונות משעות הלימוד החוויתיות הללו. אני בטוחה שההעמקה הזו בנושאים המגוונים הללו שרלוונטיים לחי היום יום שלהן עוד תסייע להן בעתידן, במיוחד שהן חלק ממשהו גדול ועצום במסגרת לימוד הדף היומי".

לימור כהן, מנהלת הפרויקט בבית הספר: "תודה גדולה לפרויקט התלמוד הישראלי על ההקשבה ומסירות הנפש לאפשר, לילדי ישראל להיחשף לדף היומי בגמרא ובכך להיות חלק מלימוד התורה של עם ישראל בכל העולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]