אושר בממשלה: יורחב מעגל העסקים הזכאים למענק סיוע בהוצאות שכירות - 0404
אושר בממשלה: יורחב מעגל העסקים הזכאים למענק סיוע בהוצאות שכירות יוסי אלוני, פלאש 90

אושר בממשלה: יורחב מעגל העסקים הזכאים למענק סיוע בהוצאות שכירות

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הרחבת הזכאות למענקים לעסקים בהוצאות השכירות. הסיוע, בהיקף 60 מיליון שקל, יאפשר לעוד עסקים לקבל את המענק ונקבע כחלק ממספר מסלולי סיוע לעסקים שנפגעו בשל הירידה בהיקף פעילותם. גובה מענק הסיוע עד 120 אלף שקל לעסק.

כחלק מהקלת התנאים לקבלת המענק, הוחלט כי היקף הוצאות השכירות ששילם העוסק בשנת 2020, לא יפחת מ-80% מהיקף הוצאות השכירות ששילם בשנת 2019. זאת, במקום 90% הנהוגים כיום. בנוסף, לצורך עמידה בתנאי הזכאות, יוכרו לעסקים הוצאות שנפרסו על פני תקופה רחבה ולא הוצאות שיצאו בשנת 2020 בלבד.

גובה המענק שישולם יעמוד על 100 שקל למטר ועד 120 אלף שקל מענק לעסק. סך המענקים שהתקבלו מרשות המסים וממענק השכירות לא יעלה על המענק המקסימלי שנקבע למענק הוצאות קבועות.

כמו כן, הוחלט על הארכת התקופה בה ניתן להגיש בקשות לקבלת המענק, שתסתיים בתאריך 28 באפריל 2022. המענק יופעל על ידי הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, כחלק מתכניות הסיוע לעסקים שנפגעו בעקבות הקורונה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]